Strona główna 112 Ruszyła przeprowadzka Straży Miejskiej

Ruszyła przeprowadzka Straży Miejskiej

4

Pierwsze zapowiedzi przenosin do nowej siedziby padły w październiku 2015 roku, ale dopiero teraz zaczyna się przeprowadzka. Świdnicka Straż Miejska od końca kwietnia będzie urzędowała na dworcu Świdnica Miasto.

dworzec

Wyremontowany przed czterema laty budynek dworca wciąż jest zagospodarowany w niewielkiej części. Wykorzystanie pustych pomieszczeń było jednym z argumentów za zmianą. Drugi to centralne położenie dworca. Strażnicy – jak podkreślała prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska, mają być bliżej mieszkańców.

Straż Miejska siedziba

Obecna siedziba Straży Miejskiej przy ulicy Traugutta w Świdnicy.

Nie udało się jednak zamiaru zrealizować, tak jak planowano – w styczniu. Na przeszkodzie stanęły uzgodnienia z konserwatorem i instalacja łączności oraz dostępu do baz CEPIK i PESEL.  – Choć jeszcze trwają ostatnie prace, rozpoczęliśmy przeprowadzkę – informuje Marek Fiłonowicz ze Straży Miejskiej. We wtorek na dworzec pojechał pierwszy transport mebli i sprzętu. Operacja „przeprowadzka” nie zakłóci normalnego funkcjonowania straży. Ostatnia przeniesiona zostanie dyżurka. Do nowej dojście będzie od holu dworca w wyraźnie oznakowanym miejscu.

/asz/

Poprzedni artykułBezrobotni posprzątają miasto
Następny artykułPoszukują wolontariuszy na Strzegom Horse Trials