Strona główna Bez kategorii Rekordowa zima na lodowisku

Rekordowa zima na lodowisku

1

To już ostatnia zimowa informacja tej wiosny, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy podsumowuje sezon 2015/16 na krytym lodowisku i chwali się najlepszym od sześciu lat wynikiem.

lodowisko1

W niedawno zakończonym sezonie lodowisko było czynne od 25 października 2015 roku do 13 marca 2016 roku, w sumie 141 dni. Ślizgawki organizowano przez 131 dni. W tym czasie lodowisko odwiedziło 101.670 osób, średnio 777 dziennie! Największe oblężenie obiekt przeżywał w lutym – 25.004 gości. Niewiele niższa frekwencja była w styczniu i grudniu. Łączna liczba gości jest o prawie pięć tysięcy wyższa niż przed rokiem i o ponad dziesięć tysięcy wyższa niż dwa lata temu. Tendencja zwyżkowa utrzymuje się od 2010 roku, a ostatni raz ponad sto tysięcy osób lodowisko przyjęło w sezonie 2008/2009.

– Bardzo cieszy nas coraz większa liczba gości na naszym lodowisku. Jestem przekonany, że byłoby ich jeszcze więcej, ale pamiętajmy, że w lutym i marcu obiekt był wyłączony z użytkowania ze względu na zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przez dziesięć dni nie odbywały się ogólnodostępne ślizgawki, ale w zamian świdniczanie mogli podziwiać zawody z udziałem najlepszych młodych sportowców z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwłaszcza łyżwiarstwo figurowe – mówi Jan Czałkiewicz, kierownik działu obiektów ŚOSiR-u.

Jedyne na Dolnym Śląsku kryte lodowisko kusi gości z całego regionu dobrze przygotowaną taflą lodową oraz dodatkowymi udogodnieniami. Systematycznie doposażona jest wypożyczalnia łyżew i kasków ochronnych, a hitem zakończonego sezonu okazały się trzy pingwinki do nauki jazdy dla najmłodszych dzieci. W najbliższym czasie obiekt przejdzie gruntowny remont w związku z zaplanowanymi na lipiec 2017 roku zawodami The World Games – „olimpiadą” sportów nieolimpijskich. W Świdnicy rywalizować będą specjaliści od hokeja na rolkach i łyżwiarstwa figurowego na wrotkach.

Sezon 2016/17 rozpocznie się w październiku.

Poprzedni artykułOstatni sprawdzian szóstoklasistów
Następny artykułW Świdnicy tego jeszcze nie było!