Strona główna Temat dnia W Świdnicy tego jeszcze nie było!

W Świdnicy tego jeszcze nie było!

0

W Świdnicy tylko oni mają je w swojej ofercie! Z angielskiego tasting menu, czyli MENU DEGUSTACYJNE to najlepsza okazja, by sprawdzić kunszt prezentowanej kuchni i ciekawie spędzić czas z przyjaciółmi przy próbowaniu wielu dań. 9 kwietnia hotel Fado startuje z menu degustacyjnym, dlatego postanowiliśmy dowiedzieć się bezpośrednio od kucharzy, skąd taki innowacyjny pomysł…

collage
Skąd pomysł, by wprowadzić menu degustacyjne?

Paulina&Mariusz: Podglądamy duże miasta, w których tzw. tasting menu są bardzo popularne. Chcielibyśmy zaszczepić to także w Świdnicy. A poza tym lubimy eksperymenty, lubimy coś zmieniać i wprowadzać nowości, a menu degustacyjne to świetna okazja do urozmaicenia każdego spotkania. Nie jemy tylko zupy i drugiego dania, ale co chwilę kelner podaje nam coś nowego. Kończymy deserem.

menu degustacyjne kolaż

To w takim razie, co pojawi się na stole 9 kwietnia?

Paulina&Mariusz: Przygotowaliśmy set składający się z 6 dań. Zaczniemy od przystawki, później podamy łososia, by po nim podać zupę (consome z płatkami wołowiny). Potem Goście spróbują polędwiczek wieprzowych, dorsza, a na deser gruszka smażona w miodzie z prażonymi orzechami nerkowca. Palce lizać!

Kto ustala menu degustacyjne?

Paulina&Mariusz: Zazwyczaj pomysły rodzą się w trakcie luźnych rozmów przy pracy. Potem prowadzimy burzę mózgów i weryfikujemy, co i w jaki sposób podamy. Jak w jednym secie pogodzić rybę i mięso, czy podać deser, jakie warzywo sezonowe wybrać na przewodnika? A może degustacyjne menu wegetariańskie? To nieliczne pytania, na które szukamy odpowiedzi. Na szczęście nasza przygoda z tym tematem dopiero się zaczyna, więc będzie wiele możliwości sprawdzenia kunsztu naszej kuchni.

Co przyniesie majowa edycja?

Paulina&Mariusz: Jeszcze nie wiemy. Burze mózgów są spontaniczne, ktoś coś gdzieś przeczyta, dostawca poleci akurat wyśmienity towar, a my wtedy dopasowujemy resztę. Na pewno chcemy wykorzystać produkty sezonowe, nowalijki. Jedno jest pewne: ma być pysznie, zaskakująco i zapamiętywalnie.

Hotel FADO
ul. M. Konopnickiej 6-8
58-100 Świdnica
www.hotelfado.eu 

menu degustac kolaż 1

Artykuł sponsorowany

Poprzedni artykułRekordowa zima na lodowisku
Następny artykułWypadek w Jaroszowie