Strona główna Bez kategorii Przybywa chętnych do szycia flag

Przybywa chętnych do szycia flag

0

Mieszkańcy gminy Świdnica podchwycili pomysł Gminnego Ośrodka Kultury. Kolejne wsie włączają się do szycia flag, które w 35 miejscowościach wokół Świdnicy będą wywieszane na czas świąt majowych. Biało-czerwonych ma być aż tysiąc.

 ciecie_flag

Zdjęcie UG Świdnica

W 29 sołectwach rozpoczęły się prace związane z cięciem i szyciem flag. Nowe „biało-czerwone” powstają m.in. na świetlicach, gdzie będą prasowane i pakowane. Każda flaga posiadać będzie ulotkę informacyjną, w której znajdą się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego eksponowania flag. Jako piersi prace wykonali ochotnicy z Grodziszcza i Bystrzycy Górnej. Cieszymy się, że do działania społecznego zainicjowanego i koordynowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w ostatnich dniach dołączyło kolejnych 6 sołectw – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.Projekt „MOJA…BIAŁO-CZERWONA”- to działanie społeczne zainicjowane i koordynowane przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji  w Świdnicy.

W pierwszych trzech dniach maja obchodzić będziemy ważne dla nas, Polaków święta: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii  Polaków za Granicą, 3 maja – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Przejeżdżając przez wiele miejscowości na terenie gminy Świdnica można zauważyć, że mieszkańcy wywieszają flagi w święta narodowe jak i okolicznościowe. To bardzo nas cieszy i za to bardzo dziękuję. Eksponowanie symboli narodowych w takie święta jest manifestacją patriotyzmu i dumy państwowej – mówi wójt Teresa Mazurek.

Poprzedni artykuł„Taneczny Deptak” czeka na uczestników
Następny artykułPosypały się mandaty