Strona główna Wydarzenia Świdnica „Taneczny Deptak” czeka na uczestników

„Taneczny Deptak” czeka na uczestników

0

Za miesiąc Ogólnopolski Konkurs „Taneczny Deptak”. Do Świdnicy  zjadą najlepsi tancerze, soliści i zespoły. Trwa nabór zgłoszeń. Do udziału zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury.

taneczny deptak
Przegląd „Taneczny Deptak” od kilku lat organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy pod patronatem prezydenta miasta. – Celem konkursu jest konfrontacja dorobku artystycznego, popularyzacja różnych form tanecznych, wymiana doświadczeń i integracja międzynarodowego i ogólnopolskiego środowiska tanecznego oraz oczywiście promocja Świdnicy, jako jednej ze stolicy tańca – wyjaśnia Renata Łukaszewicz – Szczepanik, koordynator konkursu, nauczyciel pracowni tanecznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

Konkurs zaplanowano na 21 maja o godz. 10.00 w Hali Sportowej OSiR na Zawiszowie. W rywalizacjach widzowie zobaczą solistów, duety oraz formacje, którzy wystąpią w czterech kategoriach tanecznych: Street Dance, Show Dance, Taniec Współczesny, Mażoretki. Ciekawostką jest fakt, że uczestnicy przeglądu, którzy będą prezentować się w kategorii Street Dance w 1-minutowych występach wstępnych zatańczą do muzyki przygotowanej przez organizatorów.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu przyjmowane są do 14 maja. Pełny regulamin znajduje się na oficjalnej stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Poprzedni artykułMiasto posprząta brzegi Bystrzycy
Następny artykułPrzybywa chętnych do szycia flag