Strona główna Bez kategorii Przedsiębiorczość nie tylko od święta

Przedsiębiorczość nie tylko od święta

0

Dzień Przedsiębiorczości w szkole to dzień, w którym uczniowie udają się do różnych zakładów pracy. Ten dzień ma pomóc młodym ludziom wejść w zawodowe życie.

kinga
Przez kilka godzin pracują w sklepach, cukierniach, zakładach usługowych czy salony samochodowe. Świdnickie szkoły biorą udział w projekcie od lat.

Dzień przedsiębiorczości jest nam potrzebny, ponieważ jest to nowe doświadczenie w naszym życiu. Możemy oderwać się od codzienności związanej z chodzeniem do szkoły lub na praktyki. Jestem bardzo zadowolona z tego dnia, mam nadzieję ,że będzie takich więcej – uważa Zuzanna Kowalska, uczennica klasy 2AZ Zespołu Szkół Nr 1 w Świdnicy.

Jest to trzynasta edycja programu ogólnopolskiego, organizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Honorowym patronem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W Świdnicy w programie bierze udział Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych , Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Budowlano – Elektrycznych.

Kinga Kilarska

/spędziła z Świdnica24.pl swój Dzień Przedsiębiorczości/

Poprzedni artykułZainaugurują zmagania w ramach Biegowego Grand Prix
Następny artykułSolowy debiut Kamila Franczaka [VIDEO]