Strona główna Bez kategorii Posprzątali sobie i innym

Posprzątali sobie i innym

2

Wszyscy uczestnicy dzisiejszego wielkiego sprzątania twierdzili zgodnie, że bywało już brudniej. Czyżby działania edukacyjne przynosiły skutek?

sprzatanie_ziemi (2)

Światowy Dzień Ziemi, choć zwyczajowo przypada w dniu wiosennego przesilenia, to obchodzony jest całą wiosnę. Obchodzony niezwykle praktycznie i bez fanfar: na obchody składają się rozmaite akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Świdnica od lat przyłącza się aktywnie do tych obchodów.

22 kwietnia dzieci i młodzież ze świdnickich przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów brały udział w akcji na rzecz środowiska naturalnego i porządkowały tereny wokół swoich szkół.

Ochoczo sprzątały okolice swojej szkoły dzieci z SP 105. Jedna z nauczycielek wspominała, że podobne akcje przed paroma laty kończyły się większą ilością zebranych śmieci, szczególnie na terenie parku przy ul. Wrocławskiej, gdzie niegdyś dzieci ze stopiątki sprzątały.

Młodzież z Gimnazjum nr 1 posprzątała przy ul. Prądzyńskiego pas zieleni biegnący wzdłuż ogrodzenia Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Gimnazjum nr 2 posprzątało Park Harcerski, uczniowie Gimnazjum nr 3 nazbierali kilka worków śmieci oraz starą oponę i brodzik łazienkowy na terenie byłego boiska i tereny przyległe do Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Parkowej.

Gimnazjum nr 4 sprzątało brzeg Bystrzycy wzdłuż ul. Bokserskiej do ulicy Sportowej. Tam było stosunkowo czysto, trzy worki przygotowane do wywiezienia to naprawdę zadowalający rezultat.

Miasto udostępniło worki oraz rękawice ochronne, zapewniło odbiór zebranych śmieci.

/wrt/

Poprzedni artykułPolicja z działkowcami o bezpieczeństwie
Następny artykułNiezwykły ptak wpadł w odwiedziny