Strona główna 112 Policja z działkowcami o bezpieczeństwie

Policja z działkowcami o bezpieczeństwie

0

Budowanie mapy zagrożeń stało się okazją do spotkania świdnickich policjantów z gospodarzami ogrodów działkowych.

działkowcy

Głosy „działkowców” dotyczyły kwestii związanych m.in. osobami bezdomnymi przebywającymi na terenie ogrodów działkowych, ale także częstych włamań do altanek. Jednym z tematów poruszanych na spotkaniu były także sposoby właściwego zabezpieczania posiadanego mienia, pozostawionego na terenie ogrodów działkowych. Ponieważ niedawno rozpoczęty sezon działkowy sprzyja działaniom przestępców nastawionych właśnie na kradzież mienia.

Policjanci zachęcali również do konsultacji społecznych w ramach tzw. „Map zagrożeń”, nowego narzędzia mającego na celu diagnozę najpoważniejszych problemów wskazywanych przez mieszkańców. Osoby obecne na spotkaniu miały możliwość wypełnić również tzw. Ankietę Bezpieczeństwa mieszkańców powiatu świdnickiego i wypowiedzieć się w kwestii największych bolączek trapiących społeczność lokalną w powiecie.

W trakcie spotkania powstał również grafik wspólnych patroli przedstawicieli ROD z policjantami, co ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych w Świdnicy – informuje Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Poprzedni artykułGrupy teatralne z MDK nagrodzone
Następny artykułPosprzątali sobie i innym