Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Prawdziwa historia…

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Prawdziwa historia…

0

Jennifer Clement znana z powieści Trucizną mnie uwodzisz  i tym razem nie pozostawia czytelnika biernym. Tworzy historię trudną, która na długo zostaje z czytelnikiem.  Książka osacza umysł odbiorcy i nie pozwala, by przejść koło niej obojętnie. Kusi bowiem swoją delikatną, kremową okładką, choć opowieść wcale nie jest taka subtelna. Z pewnością jednak dotyka tematu szalenie ważnego – macierzyństwa.

prawdziwa-historia-pohl

Autor: Jennifer Clement
Przekład: Karolina Zaremba
Tytuł:
Prawdziwa Historia Oparta na Kłamstwach
Rok wydania: 2014
Wydawca: Mała Kurka

Napisana jest  barwnym językiem. Nie zawsze wprost, za  to całkiem niebanalnie. Liczy sobie niewiele stron, ale to wcale nie umniejsza jej wartości. Wręcz przeciwnie. Książka niesie ze sobą sporą dawkę uczuć, emocji i wrażeń. To kawałek prozy, który powoli dociera do najskrytszych zakamarków naszego umysłu. Powoli pozwala nam układać kawałki fabuły w jedną całość. Karmi nas magiczną atmosferą, przesądami.

Prawdziwa Historia Oparta na Kłamstwach to powieść, która daje do myślenia. To opowieść, która pokazuje, jak silne jest uczucie matczyne, jak ogromna miłość potrafi łączyć, ale też dzielić. Jak MOCNO na nasze życie wpływa nasz status społeczny i do jakich – czasem nawet tragicznych – konsekwencji prowadzi spontanicznie podjęta decyzja.

To powieść, którą czyta się szybko, ale trawi trochę dłużej. Warto jednak poznać historię młodej, naiwnej i niewinnej dziewczyny, której los zgotował niełatwe życie.

Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułPolitycy (bez polityki?) na ratunek katedrze
Następny artykułCzary Penelopy: Sałata z oliwą