Strona główna Wydarzenia Nowe inwestycje w żarowskiej podstrefie

Nowe inwestycje w żarowskiej podstrefie

1

Dwa nowe zakłady dołączą niebawem do już funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

_DSC2480_800x530

Budowa ruszyła początkiem 2016 roku, inwestorami są firmy koreańskie z branży motoryzacyjnej. Pierwszy z zakładów ILP sp. z o.o. produkować będzie elementy aluminiowe na potrzeby przemysłu samochodowego.

Przedmiotem działalności drugiego zakładu KCP sp. z o.o. będą natomiast elementy układów kierowniczych, w szczególności drążki. Zgodnie z zapowiedziami, już w drugiej połowie tego roku rozpocznie się proces uzbrajania zakładów w linie technologiczne i powolny start produkcji.

O tym, że firmy zdecydowały się ulokować swoje inwestycje właśnie tutaj w Żarowie wpłynęło wiele czynników. Przede wszystkim bliskość kontrahentów, bardzo dobra infrastruktura techniczna, lokalizacja na mapie nie tylko regionu, Polski, ale też Europy i potencjał, jaki ten region ze sobą niesie. Obydwa zakłady planują rozpoczęcie zatrudnienia jeszcze w tym roku. Łącznie w nowych zakładach zatrudnienie znajdzie 70 osób – informuje Jarosław Ogrodnik radca prawny i przedstawiciel dwóch nowych firm, które inwestują w Żarowie.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej koreańskie firmy ILP sp. z o.o. i KCP sp. z o.o. otrzymały w grudniu 2015 roku. Zgodnie z deklaracjami, już w drugiej połowie 2016 roku obydwa zakłady mają rozpocząć uruchomienie linii produkcyjnych.

– W pierwszych miesiącach funkcjonowania zakładów będziemy musieli naturalnie przeprowadzić rozruch maszyn, w które firmy zostaną wyposażone. Na dzień dzisiejszy,w przypadku zakładu KCP sp. z o.o. wielkość nakładów finansowych to jest 34 miliony złotych. Planowane nakłady do poniesienia przy budowie firmy ILP sp. z o.o. to kwota blisko 24 miliony złotych. Począwszy od momentu, kiedy obydwie spółki uzyskały zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy po dziś ogromne jest wsparcie ze strony gminy i burmistrza Żarowa. Liczymy na to, że tego wsparcia nie zabraknie również w momencie uruchomienia naszych zakładów – dopowiada radca prawny Jarosław Ogrodnik.

Na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej w tej chwili trwa również rozbudowa dwóch funkcjonujących zakładów. Rozbudowę swoich inwestycji prowadzą AKS Precision Ball Polska – firma, która jako pierwsza ulokowała swoją inwestycję na żarowskiej podstrefie oraz T&P.

Rozbudowę swojego żarowskiego zakładu zapowiedział także Electrolux Poland.

/opr.red/

Poprzedni artykułChcesz zadrżeć z wrażenia? Graj o bilety!
Następny artykułProces bez końca