Strona główna Bez kategorii Majówkowy rozkład jazdy

Majówkowy rozkład jazdy [PROGRAMY]

1

Pierwszy długi, majowy weekend w prognozach pogody zapowiada się doskonale. W powiecie świdnickim przy okazji świąt majowych dzieje się dużo. Sprawdź, co przygotowały miasta i gminy!

Festyn na Zarzeczu7

Zebraliśmy wszystkie imprezy, które organizowane są obok oficjalnego nurtu uroczystości. Większość z nich jest bezpłatna, a dzieje się dosłownie za miedzą. Sąsiedzi na pewno nie będą mieć waszych odwiedzin za złe!

Dobromierz

Majówka na sportowo
2 maja godzina 12.00
W Roztoce na kompleksie boisk sportowych Orlik w Roztoce będzie można spędzić czas na sportowych rozgrywkach.
W programie imprezy zaplanowane zostały turnieje: piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz badmintona. Dodatkowo każdy uczestnik sportowej majówki będzie mógł sprawdzić swoją wytrzymałość w teście Coopera.

Jaworzyna Śląska

Przejazdy drezynami
30.04-03.05.2016r. Przejazdy drezynami spalinowymi będą realizowane na trasie gminnej bocznicy Jaworzyna Śląska –Pastuchów. Odjazdy drezyn w godzinach 14:00 – 18:00 z przejazdu kolejowego na ulicy Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej.

Pociąg Muzealny
Piszemy o nim w osobnym materiale, który można przeczytać tu.

Marcinowice

1 maja, godz.14:00
Uroczystość Święta Konstytucji 3 maja i Gminny Dzień Strażaka połączony z 70-leciem istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zebrzydowie.
Po uroczystej mszy, od godziny 15.00 na boisku sportowym organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla całych rodzin, a wśród nich: pokaz Akademii Sportu i Rekreacji A&R Professional – pokaz przygotowany przez Agnieszkę Rauk i Rafała Kubackiego; występy dzieci z Zespołu Szkół w Marcinowicach i Szkoły Podstawowej w Strzelcach; występ zespołu Akacjowe Śpiewule; Pawłowski Rally Team – pokaz pojazdu rajdowego; samochód osobowy do malowania farbami; zabawy z animatorami oraz dodatkowo: zamki dmuchane, stoiska gastronomiczne, stoiska z zabawkami, licytacja, jubileuszowy tort, zabawa taneczna z zespołem Afrodyta

osp zebrzydow

Strzegom

Turniej Wsi Goczałków-Rogoźnica
1 maja, godzina 15.00 boisko przy Świetlicy w Goczałkowie

Piknik Majowy „Moja Ojczyzno”
3 maja godzina 16.00, Planty Strzegomskie, ul. Krótka.
W programie pikniku m.in.: recital Jerzego Rynkiewicza, scenka teatralna dla najmłodszych, Zumba Ewy Zapolskiej, koncert zespołu Feniks, konkursy i zabawy rodzinne z cennymi nagrodami, zabawa z mega-maskotkami, wspólne grillowanie.

Świdnica

Giełda staroci, numizmatów i osobliwości
1 maja – godz.9.00, miejsce: Rynek

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja –godz.11.00 – 14.00, w programie: przekazanie flagi narodowej harcerzom, animacje i konkursy dla najmłodszych, m.in. fotobudka, miejsce: Rynek przed wejściem głównym do teatru

VIII Bieg Goplany
3 maja – godz. 11.00
Impreza dla amatorów biegania
Zapisy internetowe do 30 kwietnia na stronie www.datasport.pl – wpisowe 15 zł, zapisy w dniu biegu na terenie Skateparku w godz. 9.00-10.45 – wpisowe 20 zł, upominki i poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów, dystans dla kobiet i mężczyzn: 5 km, miejsce: Zalew Witoszówka.

Koncert „Bardzo przyjemnie jest żyć” w wykonaniu Katarzyny Żak
3 maja- godz.19.00, wstęp: 35 zł, w dniu koncertu 45 zł (bilety do nabycia w Informacji Turystycznej, ul. Wewnętrzna 2), miejsce: sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Gmina Świdnica

Fiesta balonowa w Krzyżowej
Cały program imprezy można znaleźć tu.

Festiwal Balonowy 2015 zdjecia Wojciech Lewandowski (1)

Festyn w Bystrzycy Górnej
1 maja, godzina 14.00, boisko sportowe. W programie pokazy zumby i karate, nauka pierwszej pomocy, rzeźbienie w drewnie dla chętnych. Do tego konkursy z nagrodami i biesiadowanie do białego rana przy smakołykach i zespole Miraż.

Festyn w Bystrzycy Dolnej

30 kwietnia, godzina 9.00 koło świetlicy. Wczesna godzina spowodowana jest tym, że przed festynem odbędzie się sprzątanie wsi. Rada sołecka, która jest organizatorem informuje, że należy zabrać ze sobą tylko dobry humor. Wszystko inne do sprzątania, jedzenia oraz muzyka mechaniczna są gwarantowane.

Świebodzice

Zlot Motocykli
30 kwietnia, Rynek, g. 15:00 Po raz kolejny w Rynku spotkają się motocykliści z całego Dolnego Śląska na Zlocie Motocyklowym, który organizują wspólnie Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz i Dariusz Stańczyk, świebodzicki biznesmen i zapalony motocyklista. Zlot odbędzie się tradycyjnie w ostatni sobotę kwietnia, czyli 30.04. Zaczynamy o godz. 15:00 w Rynku. Najpierw będzie poświęcenie pojazdów, a później to, co najbardziej widowiskowe – parada motocykli ulicami miasta. O godz. 16:00 rozpocznie się druga część wydarzenia – impreza plenerowa i moto dyskoteka na terenie Hotelu Księżyc.

Święto Czekolady
3 maja (wtorek) godzina 14.00 zapraszamy gorąco całe rodziny do Parku Miejskiego na najsłodszy festyn w Polsce – czyli Święto Czekolady! W programie jest mnóstwo atrakcji – m. in. przedstawienie dla dzieci o przygodach Koziołka Matołka, wielki, urodzinowy tort z okazji 70-lecia firmy Śnieżka-Invest; czekoladowe zabawy i konkursy, Jumping Frog – fitness na trampolinach, dmuchańce, bańki i oczywiście stoiska z czekoladowymi słodkościami.

motocykle6

Żarów
Turniej szachowy z okazji święta Konstytucji 3-maja
3 maja  godzina 9.15 rejestracja, godzina 10.00 gry, kawiarnia w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie /obok Gimnazjum/, ul. Piastowska 10A.
rejestracja w serwisie turniejowym: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2083/ lub e-mailem: [email protected], w turnieju mogą brać udział wszyscy chętni miłośnicy szachów, wpisowe 2,5 zł/osobę (koszty opłaty do FIDE).
Przewidziano 9 rund, systemem szwajcarskim, tempo gry 15 minut dla zawodnika. Turniej zostanie zgłoszony do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich!

/wrt/

Poprzedni artykułZaułek Świętokrzyski: Jaki efekt kontroli?
Następny artykułZ Karkonoszami o pełną pulę