Strona główna Kultura Konkurs na autorską książkę literacką

Konkurs na autorską książkę literacką

0

Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, która jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką ogłosiła właśnie jego IX edycję.

ksiazka

Założeniem konkursu jest napisanie, zaprojektowanie i przygotowanie do druku autorskiej książki literackiej – tomika, arkusza poetyckiego, powieści, zbioru opowiadań itp.- w zgodnym z oczekiwaniami twórcy, atrakcyjnym graficznie i edytorsko opracowaniu. Efektem ma być dzieło w postaci autorskiej książki literackiej przygotowanej zgodnie z wizją autora.

Konkurs przeznaczony jest dla autorów, którzy ukończyli 18 rok życia. Konkurs nie jest anonimowy, prace podpisuje się imieniem i nazwiskiem autora.
W rywalizacji biorą udział wyłącznie ilustrowane projekty książek. Jeden autor może nadesłać jedną zaprojektowaną i przygotowaną do druku autorską książkę literacką, dotychczas nie publikowaną w zwartej formie drukarskiej w dowolnym opracowaniu graficznym wykonanym samodzielnie przez autora tekstu lub z udziałem innych osób.
Gatunek literacki i tematyka prac są dowolne.

Jury, któremu przewodniczy Karol Maliszewski przyzna tylko jedną nagrodę –  stanowić ją będzie profesjonalne wydanie zgłoszonej i nagrodzonej autorskiej książki literackiej w nakładzie 500 egz. (w tym 150 egz. otrzyma autor) oraz nagroda pieniężna w wysokości 3000 złotych.

Prace należy nadsyłać do MBP w Świdnicy do dnia 31 lipca 2016.

Poprzedni artykułBasen bez wieży do skoków [FOTO]
Następny artykułSprzęt ratujący życie w urzędach