Strona główna Bez kategorii Jezioro Bystrzyckie bez wody

Jezioro Bystrzyckie bez wody [FOTO/VIDEO]

13

O majówce na rowerach wodnych czy kajakach można tylko pomarzyć. Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Ślaskim, ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha, jest niemal suche. To efekt zrzutów wody, które zarządca zapory w Lubachowie tłumaczy koniecznym remontem.

Jezioro Lubachowskie  (3)

Od końca marca  trwały zrzuty wody, które szczególnie nasiliły się 1 kwietnia. Tak wówczas informowało świdnickie starostwo: W związku z prowadzoną procedurą w/s wydania nowego pozwolenia wodnoprawnego dla celów poboru wody ze zbiornika Lubachów oraz planowanym remontem zapory nastąpi kontrolowany zrzut wody ze zbiornika. Zrzut odbędzie się 1 kwietnia od godz. 11 do 13 w dwóch etapach. Od godz. 11 do godz. 12 wielkość zrzutu wyniesie 30m3/s, natomiast od godz. 12 do 13 wyniesie 40m3/s. W trakcie zrzutu prowadzona będzie obserwacja stanu i zachowań wody w korycie.

Oburzeni takim działaniem są wędkarze, którzy od 9 lat systematycznie zarybiali jezioro. Stracili większość ryb. Turyści natomiast na pewno przez wiele tygodni nie będą mieli szansy na wypoczynek nad wodą.

/red./

foto/video Łukasz Kufner

Video Radosław Witas

Poprzedni artykułChłopcy ŚKPR-u na piątym miejscu
Następny artykułWpadł pod ciężarówkę