Strona główna Sport Piłka ręczna Chłopcy ŚKPR-u na piątym miejscu

Chłopcy ŚKPR-u na piątym miejscu

0

Piąte miejsce i miano jedynej drużyny, która urwała punkt dominującemu w lidze Chrobrego Głogów. Z takimi wynikami zakończył sezon najmłodszy zespół ŚKPR-u Świdnica. W ostatniej grze młodzi świdniczanie nieznacznie ulegli Śląskowi Wrocław.

skpr

ŚKPR przegrał we własnej hali 22:24 (13:12). Mecz jak wskazuje wynik był bardzo zacięty, a o końcowym rozstrzygnięciu decydowały detale. Jeszcze na sześć minut przed ostatnią syreną świdniczanie prowadzili 21:20. Ostatnie dwie minuty Szare Wilczątka grały w osłabieniu (na ławkę kar powędrował najskuteczniejszy w drużynie Bartłomiej Gołembiowski). Rywale wykorzystali szansę i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

ŚKPR Świdnica – Śląsk Wrocław 22:24 (13:12)

ŚKPR: Mirga, Krawczyk – Gołembiowski 5, Szporko 4, Kaczmarek 3, Barcik 2, Kalousek 2, Miśkiewicz 2, Kieruńczak 2, Majczak 1, Zelek 1, Stadnik, Markowski, Szymanowski, Stramek

Tabela końcowa (do rozegrania pozostały dwa mecze)

1. Chrobry Głogów – 15 – 29 – 509:219

2. Moto Jelcz Oława – 15 – 24 – 442:283

3. Śląsk Wrocław – 16 – 22 – 469:316

4. Siódemka Legnica – 15 – 20 – 414:285

5. ŚKPR Świdnica – 16 – 15 – 374:283

6. Dziewiątka Legnica – 15 – 14 – 356:275