Strona główna Bez kategorii Wyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości

Wyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości

33

Były zarząd Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy wyrzucony z partii. Łukasz Apołenis, p.o. sekretarza okręgowego PiS potwierdził, że cztery osoby otrzymały uchwały komitetu politycznego, podpisane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego,  o wykluczeniu. To działacze od wielu lat związani z partią: Ewa Wawrzyniak (radna Rady Miejskiej w Świdnicy), Mariusz Barcicki (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Robert Nieć i Robert Garstecki (radny Rady Powiatu Świdnickiego).

Garstecki-czekoladki

Robert Garstecki. Zdjęcie archiwalne.

Od wielu miesięcy ich członkostwo było zawieszone, a struktury partii w mieście i regionie zostały rozwiązane. Sytuacja miała swój początek podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. Wówczas, podczas II tury wyborów prezydenta Świdnicy, poseł PiS Anna Zalewska poparła Wojciecha Murdzka, wspólnego kandydata Wspólnoty Samorządowej i Platformy Obywatelskiej, co wywołało protest Komitetu Miejskiego.Konflikt i rozłam w lokalnych szeregach partii narastał, ale – jak informował Swidnica24.pl Adam Lipiński, dolnośląski pełnomocnik PiS, ostateczne rozstrzygnięcia były odkładane najpierw z powodu wyborów prezydenta RP, a później wyborów parlamentarnych. – Pismo zostało przekazane każdej z zainteresowanych osób wczoraj – mówi Łukasz Apołenis. – Nie znamy jego treści ani uzasadnienia decyzji o wykluczeniu.

Mariusz Barcicki i Ewa Wawrzyniak nie odebrali od nas telefonu, Robert Garstecki jest poza granicami Polski i nie widział jeszcze dokumentu. – Dopiero po zapoznaniu się z pismem będę mógł cokolwiek powiedzieć – mówi były szef komitetu miejskiego PiS.

W tej chwili struktury partii w Świdnicy nie istnieją. Na nowo ma je tworzyć powołana na pełnomocnika partii w Świdnicy Barbara Burak. Termin pierwszego spotkania jeszcze nie został wyznaczony.

/asz/

Poprzedni artykułStrzelał do kota z wiatrówki
Następny artykułŚwidniczanka doceniona za piękno słowa