Strona główna Kultura Świdniczanka doceniona za piękno słowa

Świdniczanka doceniona za piękno słowa

3

Anna Micińska to objawienie artystyczne ostatnich lat – poetka, kompozytorka i pianistka, uczennica świdnickiego Kasprowicza i Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Do licznych sukcesów może dopisać jeszcze jeden – znalazła się w ścisłym finale prestiżowego konkursu na tom poetycki.

micinska2
Ostatnio działania świdnickich literatów odbiły się szerokim echem w regionie. Najpierw sukcesy podczas Ogólnopolskiego Turnieju im. Rafała Wojaczka we Wrocławiu, potem obszerna prezentacja dokonań świdnickiego środowiska literackiego w roczniku „Pomosty” wydawanym przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Tym razem świdniccy autorzy wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie im. Tymoteusza Karpowicza na tom poetycki. Wśród 100 propozycji nadesłanych na konkurs znalazły się arkusze poetyckie młodych świdnickich autorów – „Blok” Mateusza Andrzeja Masłowskiego, „biało-czarne” Pawła Buczmy, „Partia Szachów” Grzegorza Skoczylasa i „Problemy współczesnej ornitogamii” Anny Micińskiej.

Do ścisłego finału, w którym znalazło się 11 poetów, zakwalifikowano tomik „Problemy współczesnej ornitogamii” Anny Micińskiej, co należy uznać za duże wyróżnienie, bowiem w gronie finalistów pojawiły się osoby znane w środowisku literackim o sporym już dorobku, m.in. Kamil Zając, Kuba Niklasiński czy Mateusz Melanowski.

Rozstrzygnięcie jeszcze w marcu.

/opr.red/

Poprzedni artykułWyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości
Następny artykułŁyżwiarze szybcy już się ścigają! [FOTO]