Strona główna Wydarzenia Żarów W Żarowie czekają na pamiątki

W Żarowie czekają na pamiątki

0

W tym roku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie świętuje jubileusz 40-lecia istnienia. Przez ten czas mury placówki opuściło wielu uzdolnionych twórców.

otwarcie Żarowskiej Izby Historycznej

To tu swoje pierwsze kroki stawiali muzycy z zespołu Zero Procent, to tu do dziś działa jedyna w powiecie świdnickim orkiestra dęta, a pod okiem Ryszarda Dykcika swoje talenty szlifują młodzi aktorzy Teatru Bezdomnego. – Na przestrzeni tych czterdziestu lat Gminne Centrum Kultury i Sportu a wcześniej Żarowski Ośrodek Kultury zorganizowało niezliczoną ilość wydarzeń kulturalnych, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich o udostępnienie wszelkich archiwalnych materiałów związanych z żarowską kulturą. Najbardziej zależy nam na fotografiach i wspomnieniach ludzi uczestniczących w życiu kulturalnym gminy Żarów – mówi Artur Adamek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Materiały dostarczać można do GCKiS w Żarowie. Żarowski Ośrodek Kultury został powołany do życia 1 września 1976 roku i właśnie na wrzesień 2016 roku zaplanowano uroczyste obchody 40-lecia istnienia placówki.

/opr. red./

Poprzedni artykułBezmyślnie podpalają trawy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułCzy przemoc w rodzinie można powstrzymać?