Strona główna Bez kategorii Czy przemoc w rodzinie można powstrzymać?

Czy przemoc w rodzinie można powstrzymać?

0

“O przemocy bez stereotypów”, to temat konferencji, która odbędzie się 8 kwietnia w Świdnickim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.

taniec miliard (20)

Celem konferencji jest dyskusja o lokalnych Programach Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Zaprezentowany zostanie raport z ogólnopolskich badań 318 programów (w tym programów powiatu świdnickiego), który został opracowany w ramach projektu “Antyprzemocowa Sieć Kobiet” i który w szczególny sposób uwzględniał perspektywę płci, ponieważ na przemoc w rodzinie i przemoc w związkach intymnych najbardziej narażone są kobiety i dziewczęta.

Debata dotyczyć będzie działań antyprzemocowych realizowanych w naszym regionie, co pozwoli na stworzenie rekomendacji do wzorcowego programu, dlatego szczególnie zależy nam na obecności osób reprezentujących lokalne instytucje zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie – mówi Alina Szeptycka z Nieformalnej Grupy Nazywam się Miliard Świdnica, współorganizator konferencji.

Wśród gości znajdą się współautorki raportu, prezeska Feminoteki Joanna Piotrowska oraz osoby reprezentujące lokalne instytucje zajmujące się w praktyce przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Wypracowany w ramach projektu wzorcowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zostanie włączony do rekomendacji Najwyższej Izby Kontroli.

Początek konferencji o godzinie 10. Planowany czas zakończenia to godz.13.

/opr.red/

zdjęcie pochodzi z tegorocznej akcji “Nazywam się Milion”