Strona główna Bez kategorii Trwa remont 35-tki w Świdnicy

Trwa remont 35-tki w Świdnicy

4

Około 13 milionów złotych będzie kosztował gruntowny remont drogi krajowej nr 35 w Świdnicy,  na odcinku od ulicy Łukasińskiego do wyjazdu z miasta w kierunku Pszenna. Prace trwają od kilku dni, a pierwsze utrudnienia związane są z zerwaniem asfaltu na części jezdni między zjazdami w ul. Łączną i ul. Częstochowską.

droga (2)

Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia Polska S.A. Prace prowadzone będą pod nadzorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pierwszy etap prac obejmie odcinek ul. Szarych Szeregów pomiędzy ul. Łączną a ul. Częstochowską. Podczas remontu przejezdność drogi będzie cały czas utrzymana. W trakcie robót drogowych będzie wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany ręcznie. W pozostałych godzinach będzie przywracany ruch dwukierunkowy. Cały czas obowiązywała będzie maksymalna prędkość do 40 km/h, zakaz wyprzedzania oraz zakaz ruchu pieszych poboczem.

Pierwszy etap prac potrwa około miesiąca. Następnie remontowana będzie dalsza część ulicy Szarych Szeregów, co w efekcie doprowadzi do wyremontowania tej drogi na odcinku od ul. Łukasińskiego do Pszenna.

/opr. red./

Poprzedni artykułOddaj krew, uratuj życie
Następny artykuł106-latek wciąż w formie! [FOTO]