Strona główna Bez kategorii Świdniczanie nagrodzeni za podróżniczy poradnik video

Świdniczanie nagrodzeni za podróżniczy poradnik video

0

Ze swoich podróży starym busem za osiem dolarów dziennie zasłynęli na niemal wszystkich kontynentach. Swoimi doświadczeniami w Wehikule Podróżniczym dzielą się z tymi, którzy dopiero planują wyprawy „za jeden uśmiech”. Karol Lewandowski i Wojciech Kocoń ze świdnickiej ekipy „Busem przez świat” zostali nagrodzeni na prestiżowej Gali Twórców 2015.

wehikul-podrozniczy-grafika-595x595

Rok temu, na poprzedniej edycji, odbierałem nagrodę za Bloga Roku. Dało to takiego kopa, że stworzyliśmy coś, co jest uzupełnieniem naszej podróży kolorowym busem. Mówiono nam, że pojazd rozsypie się w Czechach. Ci, którzy tak mówili, mylili się. Rozsypał się dopiero w Szwajcarii. Program powstał, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania, które nam się stawia – powiedział podczas wręczenia nagród w Waraszawie Karol Lewandowski.

Karol Lewandowski

– W pierwszym etapie konkursu odbyło się głosowanie smsowe, z którego dochód został przekazany na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja. W każdej z kategorii czytelnicy wybrali w ten sposób 10 twórców, którzy przeszli do kolejnego etapu. W kolejnym etapie blogi i kanały wideo były oceniane przez jurorów – w naszym przypadku była to dziennikarka Ula Chincz, która nagrodziła właśnie nasz program – wyjaśniają na swojej stronie laureaci nagrody.

– Pod naszymi relacjami z podróży zawsze dostawaliśmy bardzo dużo wiadomości od czytelników, którzy pytali jak samemu zorganizować taką podróży, co ze sobą zabrać, na co uważać i jakim cudem podróżujemy tak tanio. Właśnie po to powstał program Wehikuł Podróżniczy – żeby odpowiedzieć na te pytania, podzielić się swoim doświadczeniem i pokazać ludziom, że oni też mogą podróżować i spełniać swoje marzenia – piszą podróżnicy. Do dzis powstało 20 odcinków programu, nagrywanego oczywiście we wnętrzu busa.

Konkurs, który wyróżnia twórców działających w internecie, przede wszystkim blogerów, organizuje Grupa Onet.

O przygodach świdnickiej ekipy można pzreczytać m.in. w minireportażu „Jak busem podróżują przez świat”.

Zdjęcia ze strony busemprzezswiat.pl

Poprzedni artykułJajcowanie z Jubilatem
Następny artykułByło blisko, wciąż czekamy jednak na przełamanie