Strona główna Bez kategorii Jajcowanie z Jubilatem

Jajcowanie z Jubilatem

0

Po raz czwarty Zespół Pieśni i Tańca Jubilat wspólnie ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury zaprosił do  „jajcowania”. Galeria Fotografii na świdnickim Rynku zamieniła się w barwną pracownię.

Jajcowanie z Jubilatem marzec 2016 (14)Udekorowano 30 jajek. Nad ozdabianiem pracowało aż 80 osób pod czujnym okiem plastyka Świdnickiego Ośrodka Kultury Roberta Kukli. – Były i maluchy, i ich rodzice, dziadkowie. Pomagała nasza młodzież, a prawdziwym skarbem okazała się pani Krysia Krasińska, która uczyła dzieci szydełkowania – wylicza Anna Trzeciak, choreograf zespołu Jubilat.

Wspólnie malowanie jajek przez Wielkanocą początkowo było pomysłem na ożywiene odbudowanej wieży ratuszowej. Od dwóch lat organizowane jest w Galerii Fotografii. – Chcemy, by wprost z Rynku każdy mógł wejść i przyłączyć się do zabawy – dodaje Anna Trzeciak. Pomysłodawcą „jajcowania” jest Lubomir Szmid, szefujący Jubilatowi.

Za rok organizatorzy chcą rozszerzyć formułę przedświątecznego spotkania. – Zainspirowała nas pani Krystyna. Chcemy zaprosić seniorów, którzy mają zdolności plastyczne i mogliby swoimi umiejętnościami podzielić się z dziećmi – dodaje Anna Trzeciak.

/asz/

Zdjęcia Robert Kukla

Poprzedni artykułTradycje Stołu Wielkanocnego już jutro!
Następny artykułŚwidniczanie nagrodzeni za podróżniczy poradnik video