Strona główna Wydarzenia Świdnica Rodzinne zmagania matematyczne

Rodzinne zmagania matematyczne

0

Już po raz piąty Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy zaprosiła dzieci wraz z opiekunami do rozwiązywania matematycznych łamigłówek. W środę, 16 marca uczestnicy pisali test, a w maju 10 najlepszych zespołów zmierzy się w meczu matematycznym.

V Świdnicki Rodzinny Konkurs Matematyczny (1)

„W dawnych czasach używano różnych jednostek długości. Na przykład sznur liczył 70 łokci, a pręt 14 stóp. Ponadto sznur liczył 140 stóp. Ile łokci liczył pręt?” – takie i inne zadania otrzymali do rozwiązania uczestnicy V Świdnickiego Rodzinnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 105. Impreza skierowana jest do uczniów klas IV – V świdnickich podstawówek i ich opiekunów. Rywalizacja drużyn prowadzona jest w dwóch etapach: I etap – pisemny, który miał miejsce 16 marca  2016r oraz etap II – mecz matematyczny, który zaplanowano na 18 maja tego roku.

V Świdnicki Rodzinny Konkurs Matematyczny (4)
W meczu matematycznym rywalizować będzie 10 najlepszych zespołów. W I etapie brało udział 46 dwuosobowych drużyn. Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu otrzymali podziękowania, drobne upominki i słodycze.
Ogłoszenie finalistów na stronie internetowej www.sp105.pl do dnia 22 marca 2016r.

/opr. red./

Zdjęcia SP 105

Poprzedni artykułCiężkie działa w obronie „srającego chłopka”
Następny artykułPrzebudowa skweru z niespodziankami?