Strona główna Bez kategorii Remont Komunardów – uwaga na korki

Remont Komunardów – uwaga na korki

2

Rozpoczęły się prace na ul. Komunardów w Świdnicy. W godzinach szczytu jeździ się bardzo ciężko, a zamknięcie rogatek na pobliskim przejeździe paraliżuje okoliczne skrzyżowania.

IS_komunardów

Zgodnie z planem od rana trwają prace remontowe, które rozpoczęli w dwóch miejscach pracownicy Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Ich zadanie to wymiana rur wodociągowych. Po tych pracach nastąpi jeszcze wymiana warstwy ścieralnej na tym odcinku ulicy, budowa wyspy segregacyjnej na skrzyżowaniu ulic Komunardów – Żeromskiego, wyniesionego przejścia dla pieszych przez ul.Ks.Bolka Świdnickiego oraz usprawnienie systemu odwodnienia i oświetlenia.

W związku z zamknięciem jednego pasa jezdni w kierunku osiedla Młodych bardzo ciężko mają kierowcy skręcający w lewo z ulicy Muzealnej oraz usiłujący jechać na wprost z kierunku ul. Grodzkiej. Uważać też powinni kierowcy jadący od strony Osiedla, bo z uwagi na wykopy na lewym pasie ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z Komunardów, skręt w prawo możliwy jest tylko z prawego pasa.

Jak do tej pory, obyło się bez kolizji, ale radzimy omijać to miejsce do czasu zakończenia remontu, który ma potrwać cztery tygodnie

/wrt/

Poprzedni artykułWypadki przy pracy
Następny artykułWielkanocne warsztaty niepełnosprawnych