Strona główna Kultura Wielkanocne warsztaty niepełnosprawnych

Wielkanocne warsztaty niepełnosprawnych

0

Warsztat Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa 20 marca zorganizował zajęcia dla wszystkich mieszkańców Świdnicy. Podopieczni WTZ w Mokrzeszowie przygotowali stoły integracji w Galerii Świdnickiej.

zdjecie nr 2
Wspólnie wykonywano ozdoby świąteczne. Malowane kurki, kogutki, jaja i zające cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Razem z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi osoby niepełnosprawne intelektualnie w dobrej i wzajemnie radosnej atmosferze spędziły całe niedzielne popołudnie. Pomalowano ponad 200 figurek. Wiele z nich pojechało do domów na świąteczne stoły.
Podopieczni WTZ Mokrzeszów znów wykazali się ogromną kreatywnością. Specjalnie na ten dzień uszyto ogromne pisanki, które udekorowano wraz z dziećmi w Galerii Świdnickiej. W pracowniach warsztatowych przygotowano również liczne wyroby, które sumiennie odzwierciedlały codzienną pracę uczestników warsztatów. Licznie odwiedzany kiermasz wzbudzał ogromne zainteresowanie.
Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy jak zawsze jest blisko ludzi. Od 28 lat robimy wszystko, aby nasi niepełnosprawni podopieczni nigdy nie czuli się wykluczeni społeczne – mówi Pani Ewa Kowalska Przewodnicząca Stowarzyszenia. Prosiła też nasz portal o przekazanie podziękowań sponsorom, bez których impreza nie miałaby takiego rozmachu.
W Galerii rozdawano ulotki na temat działalności Stowarzyszenia i w rozmowach odsłaniano tajniki niesienia profesjonalnej pomocy niepełnosprawnym.

/opr.red/

Zdjęcie z zasobów WTZ w Mokrzeszowie

Poprzedni artykułRemont Komunardów – uwaga na korki
Następny artykułKantor Wrest triumfatorem „Ligi Mistrzów”