Strona główna 112 Policja prewencyjnie na Wielkanoc

Policja prewencyjnie na Wielkanoc

0

Świdniccy policjanci z okazji Wielkanocy prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz gościom odwiedzającym powiat świdnicki.

policja2

Od 25 do 29 marca, a więc w okresie największego natężenia świątecznego ruchu drogowego na drogi powiatu świdnickiego wyjedzie zwiększona liczba patroli aby czuwać nad sprawnym dotarciem do celu podróży.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 5 oraz drogę K 35, a także mocno uczęszczane drogi na terenie powiatu świdnickiego.

Funkcjonariusze, którzy pełniący służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające do kierowania oraz kontrolować będą stan techniczny pojazdów. Na pewno zdecydowanie zareagują na wszystkie przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar oraz video-rejestrator. Niezależnie od wszystkiego, świdnicka policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę. Noga z gazu – to najlepsza wskazówka by cało i szczęśliwie dotrzeć do celu.

Policjanci pionu kryminalnego zwracają się z prośbą do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiać bez nadzoru i opieki swojego mienia. Złodzieje w tych dniach nie będą świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w czasie Wielkanocy będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów o pomoc, niech zwrócą uwagę na mieszkanie podczas nieobecności. Pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia.

 

/opr.red/

Poprzedni artykuł„Antypirat” na drogach powiatu świdnickiego
Następny artykułNowa sukienka na święta