Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mnóstwo ofert na targach dla młodzieży

Mnóstwo ofert na targach dla młodzieży

0

Około 600 gimnazjalistów ze Świebodzic, Wałbrzycha i Mokrzeszowa odwiedziło IV Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery w Świebodzicach, zorganizowane w miniony czwartek.

targi Świebodzice (4)
Zainteresowanie tym wydarzeniem wśród zarówno uczniów, jak i szkół wyższych, z roku na rok jest coraz większe, o czym świadczy rekordowa liczba podmiotów, prezentujących swoją ofertę edukacyjną i doradczą – było ich aż 27. Po raz pierwszy gościliśmy szkołę wyższą z sąsiedniego województwa – Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie. Tłumnie stawiły się uczelnie z naszego województwa, na czele z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Ekonomicznym; swoją ofertę zaprezentowały także służby mundurowe: Policja czy Wojewódzka Komenda Uzupełnień.

targi Świebodzice (2)
– Tak liczna państwa obecność pokazuje, że tego typu targi są potrzebne, a tym bardziej cieszy mnie widok tak wielu placówek wyższych, kształcących przyszłych specjalistów. Sygnały, jakie docierają chociażby z lokalnego rynku, od naszych przedsiębiorców jednoznacznie wskazują, że potrzebni są ludzie z wykształceniem specjalistycznym, technicznym, ekonomiści. Jest więc szansa, że młodzież znajdzie tu swój przyszły kierunek kształcenia, czego wszystkim życzę – podkreślał podczas otwarcia gospodarz i współorganizator targów, burmistrz Bogdan Kożuchowicz, dziękując za współpracę Powiatowemu Urzędowi Pracy Filii w Świebodzicach, który jest partnerem tego przedsięwzięcia.

targi Świebodzice (6)

Młodzież ze wszystkich świebodzickich gimnazjów, a także uczniowie Gimnazjum nr 2 i 7 w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół w Mokrzeszowie oblegała przez kilka godzin stoiska placówek, sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dziewcząt cieszyła się oferta Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, oferującej np. kierunek związany z szeroko rozumianą kosmetologią, zabiegami wellness, itp. Młodzi ludzi dopytywali także o warunki pracy w policji, o programy stypendialne czy praktyki.

targi Świebodzice (1)
Podzcas targów doradcy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Wałbrzychu i Świebodzicach prowadzili warsztaty i porady dotyczące poruszania się na aktualnym rynku pracy i umiejętności wyboru kierunków kształcenia, odpowiadającym wymogom tego pracy.

/Agnieszka Bielawska-Pękala, UM w Świebodzicach, opr. red./

Zdjęcia UM Świebodzice

Poprzedni artykułWeekendowy Magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułDobra passa młodzieżowego teatru