Strona główna Kultura Dobra passa młodzieżowego teatru

Dobra passa młodzieżowego teatru

0

Świdnicka Grupa Teatralna „Pauza” została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Festiwalu teatralnego. Aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w pierwszych dniach kwietnia wyjadą do Bolesławca, by swoim nowym spektaklem powalczyć o nagrodę!

Pauza
Od 1 do 3 kwietnia w Teatrze Starym w Bolesławcu trwać będzie GÓLNOPOLSKI FESTIWAL – XIII MŁODZIEŻOWE ZATARGI Z TEATREM. To właśnie do tego przeglądu zakwalifikowana została grupa „Pauza” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

– Nasza grupa zakwalifikowała się na podstawie wcześniej wysłanego filmu z nagranym spektaklem. Można go było obejrzeć w teatrze świdnickim na Transformacjach w 28 stycznia oraz 27 lutego w Krakowie w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lotniczej – informuje Joanna Chojnowska, nauczyciel pracowni teatralnej w MDK w Świdnicy.

Konkursowe przedstawienie nosi tytuł ” Zabawa musi być” i jest oparte na jednoaktówce Sławomira Mrożka. „Zabawa”. Muzykę do spektaklu skomponował Dariusz Jaros, nauczyciel pracowni muzycznej MDK w Świdnicy a wyreżyserowała je właśnie Joanna Chojnowska. W spektaklu występują uczestnicy grupy teatralnej ” Pauza”: Martyna Idczak, Justyna Kutyło, Estera Ofiara, Wiktoria Słomińska, Natalia Gut, Aleksandra Król, Weronika Wąsik, Elżbieta Tądel, Mila Korolewicz, Sandra Suchojad, Natalia Gut, Kacper Sowa, Kacper Polański.

To kolejny etap dobrej passy „Pauzy”. Uczniowie pod koniec lutego odwiedzili Kraków, w ramach realizacji nagrody z Biegu patrolowego „Śladami M. K.Słobódzkiego”  organizowanego przez MDK w Świdnicy.

/MDK Świdnica/

Poprzedni artykułMnóstwo ofert na targach dla młodzieży
Następny artykułSzczególny dar niepełnosprawnych