Strona główna Bez kategorii Szczególny dar niepełnosprawnych

Szczególny dar niepełnosprawnych

0

Cierpienie towarzyszy im każdego dnia, ale mimo ciężkich schorzeń, chętnie włączają się w życie lokalnych społeczności. Niepełnosprawni intelektualnie uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie na prośbę mieszkańców wykonali wraz z opiekunami 2-metrową postać ukrzyżowanego Jezusa.

droga Krzyżowa WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie został powołany przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy w  1999 roku i od siedemnastu już lat skutecznie wspiera codzienność osób niepełnosprawnych. Każdego dnia 40 osób korzysta z rehabilitacji społecznej i zawodowej.

– Cierpienie towarzyszy naszym podopiecznym każdego dnia. Choć ciężka jest ich sytuacja i trudno im żyć, nigdy nie zapominają o innych. Gdy tylko zaistniała potrzeba pomocy, natychmiast podjęto wszelkie starania, aby spełnić dobry uczynek. Mieszkańcy wsi Mokrzeszów poprosili o wykonanie w naszej placówce postaci Pana Jezusa – mówi Jadwiga Roniewska-Ciupak, kierownik WTZ w Mokrzeszowie. –  Roman Gęglawy przekazał drewno. Rada Sołecka pozyskała farby niezbędne do realizacji zadania. Natychmiast przystąpiliśmy do pracy. Należało obrobić deski, odpowiednio przycinając i łącząc tak, aby powstał zarys postaci Pana Jezusa. Następnie podopieczni w pracowni stolarskiej długo pracowali.  Kolejnym etapem było namalowanie postaci.  Wszyscy nasi niepełnosprawni podopieczni uczestniczyli w tym ciekawym przedsięwzięciu. Jedni przenosili materiały, inni docinali i szlifowali drewno, rzeźbili. Inni dobierali kolory, podawali pędzle i farby, pokryli dzieło olejem lnianym.
Rzeźba wykonana przez naszych niepełnosprawnych podopiecznych okazała się niezwykle ujmująca i zachwyciła wszystkich, którzy mieli okazję odwiedzić nasze warsztaty.

droga Krzyżowa WTZ 11

– 18 marca dzięki dobrej współpracy z księdzem proboszczem Stanisławem Panewskim, nasi podopieczni uczestniczyli w drodze krzyżowej w kościele parafialnym w Mokrzeszowie. Grupa teatralna naszego WTZ przygotowała specjalnie na tą okazję inscenizację biorąc czynny udział w uroczystościach – dodaje Ewa Kowalska Przewodnicząca PSOUU Koło w Świdnicy. – Tego dnia przekazaliśmy w darze dla mieszkańców wsi Mokrzeszów postać Pana Jezusa. Wnieśliśmy też do społeczności lokalnej dużo zrozumienia i szacunku dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
.

Poprzedni artykułDobra passa młodzieżowego teatru
Następny artykułIII liga piłkarska: Miedź II Legnica – Polonia-Stal Świdnica (RELACJA LIVE)