Strona główna Sport Pływanie Dolnośląska czołówka pływaków w Świdnicy

Dolnośląska czołówka pływaków w Świdnicy

0

Klub Sportowy Neptun Świdnica był w piątek, 11 marca organizatorem drugiej edycji XXX Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas IV. Na basenie przy ulicy Równej w Świdnicy zaprezentowało się 163 zawodników z 14 klubów z całego Dolnego Śląska. Była to pierwsza impreza pływacka w tym roku i na pewno nie ostatnia organizowana przez Neptuna.

neptun

Nasz klub reprezentowali: Wiktoria Bejster, Maja Lęga, Aleksandra Wojnowska, Jakub Malczyk, Jan Moląg, Daniel Kłos i Olaf Polański. Pływacy dzięki swojej ciężkiej pracy na treningach poprawili swoje rekordy życiowe, a Wiktoria Bejster w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym zajęła drugie miejsce na podium. Maja Lęga na 100 metrów stylem zmiennym od ostatniego startu, który był w lutym poprawiła swój wynik o cztery sekundy, co pozwoliło jej zająć piąte miejsce premiowane piękną pamiątką w postaci dyplomu.

Wszyscy zawodnicy zajmujący miejsca 1-3 nagradzani byli medalami oraz upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Świdnica i KS Neptun. W biegach sztafetowych wszyscy zawodnicy zajmujący miejsca 1-3 nagrodzeni zostali medalami, specjalnie wykonanymi statuetkami oraz upominkami. – Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom zawodników zrzeszonych w KS Neptun Świdnica za pomoc w organizacji. Bez waszego zaangażowania zawody na pewno nie mogłyby się odbyć. Dziękujemy również starszym zawodnikom z klubu – Doma, Aga, Jula za pracę jaką wykonaliście podczas zawodów. Wasze doświadczenia startowe na różnych zawodach w kraju i za granicą pozwoliły sprawnie zorganizować starty młodszych i mniej doświadczonych zawodników. Na następne zawody do Świdnicy zapraszamy już 21 kwietnia – III edycja Ligi Dolnośląskiej klas VI. Będzie się działo… – komentuje Ireneusz Cebula z Neptuna Świdnica.

Poprzedni artykułFestiwal Nauki ze złotem w tytule
Następny artykułDla kogo 1% podatku? Pomóż Weronice Wróbel!