Strona główna Bez kategorii Festiwal Nauki ze złotem w tytule

Festiwal Nauki ze złotem w tytule

0

Festiwal czyli święto nauki. Okazja do rozbudzenia pasji, poszerzenia horyzontów dla wszystkich, dla których edukacyjna oferta programowa to za mało. Tym razem osią spotkań będzie złoto.

mechanik5

Już niebawem, 17 marca 2016 roku pod tematem przewodnim ” Nie wszystko złoto co się świeci” rozpocznie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy XIII edycja Festiwalu Nauki, który na dobre zagościł w kanonie imprez szkoły.

Tegoroczne motto będzie rozwijane i badane na wiele sposobów. Czasem dosłownie, czasem przewrotnie, zaskakująco i odkrywczo – zawsze jednak w atrakcyjnej formie i wykonaniu fachowców, autorytetów w swoich dziedzinach.

Swój udział w imprezie potwierdzili :

prof.zw.dr hab. Janusz Janeczek z Katedry Geochemii, Mineralogii i Pentrografii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, visiting profesor na uniwersytetach Danii, Egipcie, USA. Wygłosi on wykład inauguracyjny pt. „Minerały droższe od złota”.

dr inż. Paweł Zagożdżon z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej który przyjedzie z wykładem „ Kopalnie złota od starożytnego Egiptu do współczesności”,

pracownicy Ośrodka Dydaktycznego Parku Narodowego Gór Stołowych, mgr inż. Tadeusz Kandesef i mgr inż. Tomasz Mazur, którzy zaprezentują swój wykład pt.” Z wykrywaczem historii w Górach Stołowych,”

Magdalena Woch, Kierownik Działu Turystyki i Kultury zamku Książ,v-ce prezes Fundacji Ks. Daisy von Pless – „Skarby Dolnego Śląska”,

mgr inż. Leopold Stępowski, kierownik obserwatorium PAN w zamku Książ – „Tajemnice i skarby podziemi zamku Książ”,

Mikołaj Sokół ,dziennikarz, pasjonat, komentator sportowy, znawca F1, znajomy Roberta Kubicy, który na pytanie, jak swoją prezentacją nawiąże do tematu festiwalu, odpowiedział : „nie będzie trudno, przecież Hamilton jeździ w złotym kasku”,

Krzysztof Pamuła, nauczyciel j. angielskiego, pracownik ZSM, pasjonat sportów motocyklowych i motocykli, zapalony cyklista wystąpi wraz ze swoimi uczniami z prezentacją i pokazem „złotych maszyn”.

Tak prezentuje się cały program festiwalu. Prawdziwy obraz  wyłoni się dopiero podczas dyskusji i rozmów po wykładach. Na pewno będzie pełen wrażeń i emocji, już dziś serdecznie zapraszamy. Taka impreza zdarza się tylko raz w roku! Do zobaczenia w murach ZSM, relacja w portalu Świdnica24!

/opr.red/

Poprzedni artykułW Świdnicy lirycznie. Wkrótce ostro z Nergalem!
Następny artykułDolnośląska czołówka pływaków w Świdnicy