Strona główna Bez kategorii Pół wieku świdnickiej „szóstki”

Pół wieku świdnickiej „szóstki” [FOTO]

0

Była jedną z tysiąclatek, budowanych w latach 60-tych XX wieku. Wybudowana w 1965 roku Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy dzisiaj podczas uroczystej gali w miejskim teatrze świętowała urodziny.

Szkoła 6 jubileusz 50 lat (27)

W gali uczestniczyli także nauczyciele, przez lata związani ze szkołą. Wśród nich znalazła się legendarna nauczycielka matematyki, Cecylia Słaby.

W uroczystości wzięli udział prezydent miasta Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska wraz z zastępcami, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski, biskup Ignacy Dec, przedstawiciele przedszkoli i szkół, związki zawodowe, a przede wszystkim uczniowie, rodzice, absolwenci i nauczyciele.

Szkoła 6 jubileusz 50 lat (6)

Zastępca prezydenta Szymon Chojnowski i dyrektor Violetta Sibicka

Historię „szóstki” przypomniała dyrektor Violetta Skibicka, która przywołała także  dokonania swoich poprzedników – pierwszego  dyrektora Aleksandra Grygiera i dyrektor Marii Mastalerz. Szkoła początkowo nosiła im. gen. Karola Świerczewskiego. Od ponad 20 na sztandarze widnieje imię Tysiąclecia Państwa Polskiego. Jak podkreślała dyrektorka, szkoła stale stara się nadążać  za zmianami. Budynek został wyremontowany, jest nowoczesne boisko, plac zabaw i teren rekreacyjny. Tradycyjne dzienniki zastąpił dziennik elektroniczny, w powszechnym użyciu są komputery i tablice interaktywne.  Dzieci i młodzież mogą korzystać z licznych zajęć pozalekcyjnych. Duma szkoły są klasy sportowe.

szkola_-_przod

Zdjęcie ze strony SP 6

Życzenia całej szkolnej społeczności złożyła prezydent Świdnicy, która przekonywała obecne na sali dzieci, że  za 10, 20 lat będą lata nauki wspominać z wielkim sentymentem. W prezencie szkoła dostała rzutnik.

/red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

 

Poprzedni artykułZasłużeni dla Świdnicy
Następny artykułPolonia-Stal przed sprawdzianem generalnym