Strona główna 112 Mniej przestępstw w 2015 roku

Mniej przestępstw w 2015 roku

0

O ponad 260 przestępstw mniej,  w porównaniu do 2014 roku, odnotowali Świdniccy policjanci w 2015 roku. Statystyki są optymistyczne, ale mieszkańcy w dorocznej ankiecie nadal skarżą się na brawurowo jeżdżących kierowców, wandali i drobnych złodziei. Komenda Powiatowa podsumowuje miniony rok.

POLICJA (14)

Zdjęcie archiwalne

Rok 2015 był dla policji świdnickiej rokiem dobrym w zakresie ograniczenia przestępczości i utrzymania wysokiego poziomu skuteczności. Odnotowaliśmy o 261 przestępstw mniej ogółem – dynamika 93%. Odnotowaliśmy, w porównaniu z 2014 rokiem, o 287 przestępstw kryminalnych mniej i o 300 przestępstw mniej w wybranych kategoriach najbardziej uciążliwych dla społeczności lokalnej – informuje Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP.

Na drogach powiatu świdnickiego w 2015 roku odnotowano 162 wypadki. Zmniejszyła się natomiast, w porównaniu z 2014 rokiem, liczba wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – z 12  do 11. W tym okresie największe zagrożenie występowało na drogach krajowych 5 i 35.

mapka ofiary wypadków

W dalszym ciągu najczęstszą przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego (37 przypadków) i nieustąpienie pierwszeństwa (25 przypadków). W żadnym przypadku sprawcą wypadku drogowego nie była osoba będąca pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Prawie 500 mieszkańców powiatu wzięło udział w ankiecie. Najbardziej uciążliwymi zjawiskami dla społeczności lokalnej są brawurowo jeżdżący kierowcy,niszczenie mienia przez wandali,  spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, włamania do mieszkań, piwnic i samochodów, zaczepianie przez grupy agresywnej młodzieży, agresja ze strony pijanych lub narkomanów.

– W omawianym okresie zakończył się  I etap modernizacji budynku komendy przy ul.Ofiar Oświęcimskich. Środki pozyskane na ten cel wyniosły 152 282 złotych. Łącznie w 2015r. pozyskano środki na fundusz wsparcia Policji w kwocie 360.000 złotych. Dzięki temu przedsięwzięciu poprawiliśmy warunki przyjęć interesantów, warunki pracy policjantów. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę wizerunku Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – dodaje oficer prasowy.

/opr. red./

Poprzedni artykułMają patent na SMS Gdańsk
Następny artykułDla kogo 1% podatku? Wesprzyj Nadię Klimczak!