Strona główna Bez kategorii Kabaret Jurki rozśmieszał dla Mai

Kabaret Jurki rozśmieszał dla Mai [FOTO]

0

Wypełniona po brzegi sala świdnickiego teatru, mnóstwo śmiechu i ponad 11 tysięcy złotych rehabilitację Mai Tyczyno. Dla dziewczynki we wtorkowy wieczór wystąpił popularny kabaret Jurki.

29

Sześcioletnia Maja urodziła się z ciężką wadą genetyczną i aby móc funkcjonować jak każde inne dziecko, codziennie stacza bolesną walkę. Rehabilitacja, leczenie, zabiegi – to dla niej chleb powszedni. To też ogrom wydatków dla rodziców.

Jurki

Zdjęcie użyczone

Na co choruje Maja? Delecja długiego ramienia chromosomu 2 – ta nazwa niewiele mówi, to bardzo rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawiło, że Maja rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Nikt nie dawał jej szans – miał być rośliną. Dziś, dzięki ogromnej determinacji rodziców, wsparciu wielu ludzi dobrej woli, Maja chodzi (jeszcze wymaga przy tym pomocy, ale jest coraz lepiej), kontaktuje się z otoczeniem.

Mai od kilku lat pomagają kabareciarze, którzy za swoje występy nie biorą ani złotówki. Także Świdnicki Ośrodek Kultury udostępnia salę za darmo. Wszystkie pieniądze trafią na rehabilitację dziewczynki.

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Burkatowie
Następny artykułWiadukt poważnie uszkodzony