Strona główna Bez kategorii Dla kogo 1% podatku? Pomóż Mai Tyczyno

Dla kogo 1% podatku? Pomóż Mai Tyczyno

0

Termin złożenia zeznania podatkowego za 2015 rok mija 30 kwietnia. Przy wypełnianiu formularza warto pamiętać o wyborze organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Przekazanie 1% nie wymaga żadnego wysiłku. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, pieniądze na wskazane konto przekaże Urząd Skarbowy. Jakiej organizacji pożytku ze Świdnicy i okolic można podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć w idei pomagania? Czekamy na zgłoszenia, informacje będą publikowane w każdą niedzielę. Dane organizacji można przesyłać na adres [email protected]

Maja

1% dla Mai Tyczyno

Na co choruje Maja? Delecja długiego ramienia chromosomu 2 – ta nazwa niewiele mówi, to bardzo rzadkie schorzenie genetyczne, które sprawiło, że Maja rozwija się inaczej niż jej rówieśnicy. Nikt nie dawał jej szans – miał być rośliną. Dziś, dzięki ogromnej determinacji rodziców, wsparciu wielu ludzi dobrej woli, Maja chodzi (jeszcze wymaga przy tym pomocy, ale jest coraz lepiej), kontaktuje się z otoczeniem.

Maja ma poszerzenie komór bocznych i środkowej mózgowia, dysmorfię twarzo-czaszki, spory niedosłuch, zeza i astygmatyzm, a do tego nie ma… kanalików łzowych. Wadliwie zbudowane są Mai: przełyk, żołądek, przegroda nosowo-gardłowa, nerki, rączki i nóżki. Dziewczynka ma też opóźniony rozwój psychoruchowy. Potrzebuje stałej opieki specjalistów i rehabilitacji. Przekaż na ten cel swój 1% podatku!

Dolnośląska Fundacja Ochrony Zdrowia

KRS 0000050135

 z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia „Lalka”

Więcej na stronie Mai Tyczyno

Poprzedni artykułZderzenie na skrzyżowaniu
Następny artykułWalentynkowe Kino na Szpilkach