Poważnymi obrażeniami mogło zakończyć się pobicie mężczyzny, do którego doszło w nocy na placu Grunwaldzkim w Świdnicy. Napastników powstrzymali strażnicy miejscy i policjanci.
– 14 lutego 2016 r. ok. godz. 00:40 patrolujący rejon placu Grunwaldzkiego strażnicy, zauważyli jak ulicą Wałbrzyską grupa młodych mężczyzn goni jednego. Natychmiast udali się za nimi i zobaczyli jak na skrzyżowaniu z ulicą Dworcową, przed przejazdem kolejowym, udało się im dopaść i powalić uciekiniera – opisuje Straż Miejska. – Niczym rozwścieczone zwierzęta zaczęli go szarpać i kopać. Tylko dzięki zdecydowanej i szybkiej interwencji, pokrzywdzony mężczyzna uniknął zgoła poważniejszych konsekwencji. Na widok radiowozu trzech napastników zaczęło uciekać, a jeden z nich tak był zajęty kopaniem leżącego, że nie spostrzegł zbliżających się do niego strażników. Został przez nich ujęty i w tym czasie na miejsce przybył patrol policji. Pomocnym w tym zdarzeniu okazał się monitoring wizyjny miasta, którego operator ustalił, gdzie udali się zbiegli napastnicy. Wspólna akcja strażników i policjantów zakończyła się zatrzymaniem całej czwórki chuliganów.
Mężczyźni odpowiedzą za rozbój i groźby karalne.







![Skazańcy zabrali się za sprzątanie. Zebrali kilkadziesiąt worków śmieci i porzucone gabaryty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/osadzeni-sprzatali-gmine-Jaworzyna-2026.03-mix-238x178.jpg)

![Dolnośląscy Liderzy Biznesu w Świdnicy. Blisko 200 przedsiębiorców na spotkaniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-_DLB-2026-Swidnica-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Franciszkanska-1-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)