Strona główna Temat dnia Drzwi Otwarte w „ósemce”

Drzwi Otwarte w „ósemce”

0

Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy to niezwykła szkoła, w której marzenia o dobrej edukacji spełniają się naprawdę, a jej uczniowie i nauczyciele mówią o niej „NASZA ÓSEMKA”. To szkoła wolna od agresji, wymagająca wobec ucznia, otwarta na jego problemy, gdzie nauczyciel jest przyjacielem i przewodnikiem po świecie wiedzy. To szkoła, która cieszy się uznaniem w środowisku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Szkole Podstawowej nr 8 zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra.  Uczniowie klas pierwszych biorą udział w  programie adaptacyjnym przeznaczonym dla uczniów rozpoczynających naukę w szkole. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej realizują program z elementami pedagogiki Marii Montessori „Pomóż mi samemu to zrobić” oraz „Program kinezjologii edukacyjnej”. Wykorzystują w swojej pracy muzykoterapię, przygotowują z dziećmi spektakle teatralne, a na zajęciach wychowania fizycznego korzystają z nowoczesnego sprzętu sportowego. Uczniowie klas drugich objęci są dodatkowymi zajęciami ogólnorozwojowymi z elementami gimnastyki korekcyjnej. W szkole funkcjonuje także program „Wesoła ortografia” oraz „Innowacja pedagogiczna w nauczaniu języka angielskiego dla klas IV-VI”.

Szkoła ściśle współpracuje z fundacją „Salamandra” w Myśliborzu. Uczniowie co roku uczestniczą w przyrodniczych zajęciach edukacyjnych na świeżym powietrzu lub w laboratorium nie tylko w ciągu roku szkolnego, ale i na wakacjach. Wiedzę o przyrodzie i ekologii uzupełnia edukacja regionalna, która pozwala uczniom poznać swoje rodzinne środowisko.

W Szkole Podstawowej nr 8 odbywają się różnorodne zajęcia pozalekcyjne np.  z pomocami rozwojowymi Marii Montessori, bajkoterapia, koło szachowe, koło języka niemieckiego dla klas II i III oraz chór, który pod opieką pani Kamilli Banaszczyk od lat zdobywa laury.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach miejskich oraz strefy wałbrzyskiej  w grach zespołowych. W tym roku szkolnym dziewczęta zostały mistrzyniami powiatu świdnickiego w drużynowych biegach przełajowych, a chłopcy – mistrzami w piłce siatkowej.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte, podczas których zostanie przedstawiona oferta edukacyjna szkoły. Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2016r. o godz. 17.00 w auli szkolnej w budynku A. Zapraszamy również na stronę internetową naszej szkoły www.nw.sp8.net.pl

artykuł promocyjny

artykuł promocyjny

Poprzedni artykułCzterech na jednego
Następny artykuł„Gwałtu, co się dzieje” jeszcze raz!