Strona główna Kultura „Gwałtu, co się dzieje” jeszcze raz!

„Gwałtu, co się dzieje” jeszcze raz!

0

Widzowie, którym nie udało się obejrzeć  premiery Grupy Dorosłych, mają jeszcze jedną okazję, by nadrobić zaległości. Świetny spektakl świdnickich amatorów będzie można obejrzeć jeszcze raz 20 lutego.

gwałtu co się dzieje (35)

Grupa Dorosłych od kilku lat co roku pod okiem Juliusza Chrząstowskiego, reżysera i aktora Narodowego Starego Teatru w Krakowie, przygotowuje spektakle, które zawsze uwodzą świdnicka publiczność. Przedstawienia powstają w ramach projektu Alchemia Teatralna. Zespół zarzekał się, że nigdy nie sięgnie po klasykę, a jednak! Z powodzeniem aktorzy zmierzyli się z komedią hrabiego Aleksandra Fredry „Gwałtu, co się dzieje” i nawiązali przy tym do historii świdnickiej zawodowej sceny teatralnej, która działała przez kilka powojennych lat.

Występują: Zofia Dziadura, Krystyna Kowalonek, Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Jacek Iwancz, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski

Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski

Scenografia: Robert Kukla

Aranże muzyczne: Dariusz Jaros

Alchemia teatralna -„Gwałtu, co się dzieje”
20 lutego, godz.18.00, sala teatralna ŚOK, Rynek 43
bilet – 10 zł, sprzedaż Informacja Turystyczna w Świdnicy

Poprzedni artykułDrzwi Otwarte w „ósemce”
Następny artykułWandal zniszczył świeżo położone krawężniki