Strona główna Bez kategorii Naprawa wiaduktu, Śląska zamknięta

Naprawa wiaduktu, Śląska zamknięta [ZMIANA]

0

UWAGA! Jak poinformował dzisiaj Maciej Gleba z Urzędu Miejskiego, nastąpiła zmiana i droga zostanie zamknięta najprawdopodobniej od środy, 17 stycznia.

Przez tydzień kierowcy będą musieli korzystać z objazdu. Dzisiaj około godziny 8.00 zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktem na ulicy Ślaskiej w Świdnicy. 2 lutego obiekt został uszkodzony przez betoniarkę. Właśnie rozpoczyna się naprawa.

wiadukt

Kierujący betoniarką wałbrzyszanin nie zauważył znaków informujących o niskim wiadukcie. Zignorował także bramkę ostrzegawczą i wbił się w metalowe przęsła wiaduktu. Ruch samochodów został przywrócony po kilkunastu godzinach. Gorzej z torami, które uległy uszkodzeniu. Naprawy wymagają także przęsła wiaduktu.  Problem mają Wagony Świdnica. Fabryka wykorzystywała przejazd przez wiadukt do transportu wyprodukowanego taboru kolejowego i właśnie z tego względu zapadła decyzja o szybkiej naprawie obiektu. Prace potrwają do 21 lutego.

OBJAZD> ZOBACZ MAPKĘ

03

Kierowca za swój czyn został ukarany mandatem w wysokości 650 złotych, jednak na tym nie koniec. PKP PLK zamierza dochodzić odszkodowania za uszkodzenie wiaduktu.

/red./

Poprzedni artykułWe wtorek startuje Olimpiada Młodzieży [TERMINARZ]
Następny artykułCzterech na jednego