Strona główna Bez kategorii Jacek Iwancz na czele koła Nowoczesnej

Jacek Iwancz na czele koła Nowoczesnej

13

Po wyborach regionalnych władz partii Nowoczesna dla województwa dolnośląskiego, ukonstytuowały się władze obejmujące okręg wyborczy nr 2. Na czele świdnicko – wałbrzyskiego koła stanął Jacek Iwancz ze Świdnicy, startujący w październiku do Sejmu z listy Nowoczesna Ryszarda Petru z pozycji numer 1. Obdarzyło go zaufaniem 7248 wyborców, co nie pozostało bez wpływu na powierzenie mu funkcji przewodniczącego zarządu Koła.

Jacek Iwancz

Jacek Iwancz

Na wiceprzewodniczących zarządu wybrano Krzysztofa Ziomko i Małgorzatę Kułakowską, która została także rzecznikiem prasowym. Ponadto w zarządzie znaleźli się również Bianka Kurowska, pełniącą funkcję sekretarza i Wojciech Pawłowski w roli skarbnika. Do władz wybrano także Marcina Łożyskiego z Dzierżoniowa, który startował w wyborach do Sejmu z pozycji nr 2, oraz Lucynę Łękawę z Lądka Zdroju.

Nowoczesna zapowiada, że docelowo w okręgu wyborczym powstać ma szereg kół regionalnych. Już teraz wiele osób m.in. z Kłodzka, Dzierżoniowa, Żarowa czy Świebodzic jest zainteresowanych wstąpieniem do partii.

Według sondaży Nowoczesna jest tuż za partią rządząca, lub nawet cieszy się większym poparciem niż PiS. Regionalni członkowie partii liczą, że swoimi działaniami przekonają jeszcze więcej ludzi do Nowoczesnej, do zaangażowania w politykę czy choćby do dyskusji. W tym celu planowane są spotkania z sympatykami we wszystkich większych ośrodkach okręgu wyborczego nr 2. Świdnicko – wałbrzyskie Koło wierzy, że wzrost poparcia z 7%, czy jak w świdnickim okręgu – z 11,5% – do 27% we wszystkich ogólnopolskich sondażach, ma przełożenie na rzeczywiste zainteresowanie partią i jej działaniami także na poziomie lokalnym.

Wkrótce powstanie w Świdnicy także biuro poselskie Joanny Augustynowskiej, posłanki z Wrocławia. Z pewnością będzie to ogromna korzyść na naszego regionu – zapowiada rzeczniczka koła.

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]
Następny artykułOgromne zainteresowanie zmianą ogrzewania