Strona główna Bez kategorii Basen będzie gotowy na wiosnę

Basen będzie gotowy na wiosnę

1

Kończy się budowa basenu w Żarowie. Gmina do inwestycji przymierzała się kilkanaście lat. Wykonawca zapewnia, że prace są już tak zaawansowane, że odbiory techniczne zaczną się w marcu.

basen żarów

Przed ekipą budowlaną jeszcze tylko prace wykończeniowe, które obecnie trwają wewnątrz budynku basenowego. I najważniejsze, montaż specjalistycznych urządzeń wodnych, który prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec lutego – informuje Magdalena Pawlik z UM w Żarowie.  – Główne prace budowlane mamy już dawno za sobą. W tej chwili podwieszamy sufit na hali basenowej, a w następnej kolejności ekipa budowlana pracować będzie przy sufitach w pomieszczaniach sanitarnych, szatni i głównym holu. W podziemiach budynku basenowego zostało jak dotąd wykonanych najwięcej prac, związanych z technologią basenową i węzła cieplnego, który także został już zainstalowany. Gotowa też jest sauna i łaźnia parowa, z których niebawem będą korzystać mieszkańcy. Planujemy zakończyć prace budowlane pod koniec marca, aby w następnej kolejności przystąpić do procedury odbiorowej i uruchomienia obiektu – wyjaśnia Arkadiusz Szul z firmy Saltex Europa.

Inwestycja warta jest ponad 9 milionów złotych, współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury w wysokości 2,5 miliona złotych ma stać się atrakcją nie tylko dla mieszkańców gminy Żarów. Obecnie prace budowlane obiektu są już na tyle zaawansowane, że śmiało można mówić o zakończeniu inwestycji w pierwszym kwartale 2016 roku. – Z atrakcji wodnych korzystać będą nie tylko dorośli mieszkańcy naszej gminy. W projekcie uwzględniliśmy również atrakcje dla najmłodszych i tych, którzy dopiero co rozpoczną naukę pływania. Nie zabraknie oczywiście zjeżdżalni i typowych elementów basenowych, jak jacuzzi, wanna z hydromasażem czy sauna. To wszystko już niebawem czekać będzie na wszystkich, którzy będą tutaj spędzać swój wolny czas – mówi burmistrz Leszek Michalak. Niecka basenowa ma 25 metrów długości. Na basenie przewidziano także 100 miejsc dla publiczności.

/opr. red./

Poprzedni artykułPolonia-Stal rusza z graniem 12 marca
Następny artykułPolecamy: Krafftówna w krainie czarów