Strona główna Bez kategorii Wyjątkowy kalendarz świdnickich mam

Wyjątkowy kalendarz świdnickich mam

0

Rok 2015 Stowarzyszenie Świdnickich Mam „Mamy co kochamy” kończy mocnym akcentem. Właśnie do sprzedaży trafił wyjątkowy kalendarz z pięknymi zdjęciami mam karmiących oraz chustonoszących w różnych miejscach naszego miasta.

kalendarz_Mamy
– Zdjęcia do kalendarza wykonało studio Biały Kadr, a nad oprawą graficzną czuwał Krzysztof Odachowski – mówi Judyta Odachowska, wiceprezes Stowarzyszenia. – Kalendarze zostały wydrukowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Świdnicy, za co serdecznie włodarzom dziękujemy. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację 5-letniej Emilii Pawlak, która od urodzenia cierpi na hydranencephaly – rzadką wadę mózgu. – Chcemy jej w ten sposób nieco ulżyć w trudach codziennego życia – podkreśla pani Judyta. – Nakład kalendarzy to zaledwie 100 sztuk, co czyni go naprawdę unikatowym. Sprzedaż prowadzi Informacja Turystyczna w Rynku oraz nasze stowarzyszenie.

Mama Karolina, Wieża Ratuszowa, fot. Biały Kadr

Zdjęcie studio Biały Kadr

To nie pierwsza inicjatywa świdnickich mam. Jako stowarzyszenie działają od ponad roku. – Na początku był fanpage na portalu społecznościowym MamuśkiŚwidnica i okolice, potem grupa inicjatywna, a dokładnie 12 grudnia ubiegłego roku otrzymałyśmy wpis do KRS-u i odtąd działamy już oficjalnie jako Stowarzyszenie Świdnickich Mam – wspomina Agnieszka Poroś-Łojewska, prezes organizacji. W dorobku SŚM są warsztaty skierowane do rodziców i dzieci: plastyczne, graficzne, muzyczne czy zdrowego żywienia. – Jedną z naszych sztandarowych akcji jest zbiórka materiałów szkolnych, którą rozpoczynamy już w czerwcu i prowadzimy przez całe wakacje. W tym roku towarzyszyła temu również zbiórka pieniędzy na ten sam cel – mówi Agnieszka Poroś-Łojewska. Mamy ze świdnickiego stowarzyszenia bardzo lubią tańczyć zumbę. Zwłaszcza jeśli przy okazji mogą w ten sposób komuś pomóc. Tak też było wiosną, kiedy to odbył się Zumba Maraton, z którego dochód przekazany został na rehabilitację pooperacyjną dla Joasi Gnosowskiej. W tym roku stowarzyszenie otrzymało nominację do nagrody „Złotej Szpilki”. – Mamy nadzieję, że uda się za rok – zgodnie twierdzą obie panie. Jak wyglądają przygotowania świdnickich mam do Świąt Bożego Narodzenia? – Wszystko w biegu… – mówią z uśmiechem. – Korzystając z okazji chciałybyśmy życzyć wszystkim rodzinnych Świąt, spędzonych w gronie najbliższych. Bo to jest najważniejsze – znaleźć dla siebie czas.

Marta Żywicka-Hamdy

Poprzedni artykułDymkowski już nie w Polonii-Stali
Następny artykułDwustu potrzebujących przy stole