Strona główna Bez kategorii Twórczość świdniczan w „Pomostach”

Twórczość świdniczan w „Pomostach”

0

Świdniccy literaci ponownie szturmują Wrocław. Tym razem stali się bohaterami wieczoru promującego Dolnośląski Rocznik Literacki „Pomosty” wydawany przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich.

literaci

„Pomosty” obchodzą w tym roku 20-lecie istnienia na rynku wydawniczym, tym bardziej zatem doniosłe jest, że pojawił się w nich akcent świdnicki – prawie 40-stronicowy dział z twórczością naszych lokalnych autorów. Jacek Inglot, redaktor naczelny „Pomostów” w artykule wstępnym napisał:

Artystyczną manifestację młodego pokolenia można też znaleźć w dziale „Niepokorna Świdnica”, przygotowanym przez  świdnickiego pisarza, Wojciecha Korycińskiego. To prezentacja próbek prozy i poezji kilkunastu młodych autorów, mieszkających w tym uroczym dolnośląskim mieście, poświadczająca, że ciekawe zjawiska literackie objawiają się także – bo dlaczego nie? – na prowincji. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Annę Micińską, bardzo młodą osobę, która w tym roku została laureatką obu organizowanych przez SPP Turniejów Jednego Wiersza. W jej osobie zapowiada się niezwykle ciekawa poetka. Poza tym warto zwrócić uwagę na teksty Grzegorza Woźnego, Tomasza Hrynacza i Barbary Elmanowskiej, która też przedstawia się jako interesująca autorka.

Ponadto w tegorocznych „pomostach” w dziale świdnickim znajdziemy próbkę twórczości Tamary Hebes, Bartosza Czarnotty, Krzysztofa Polaczenki, Pawła Buczmy, Natalii Waligóry i Elżbiety Szafraniec.

W lutym w ramach obchodów 10-lecia Świdnickiej Środy Literackiej zaplanowane jest spotkanie z redaktorami „Pomostów” promujące świdnicką literaturę. Będzie to okazja do podsumowania działań i osiągnięć naszego środowiska literackiego.

/red./

Poprzedni artykuł150 bombek, 14 świdnickich szopek [FOTO]
Następny artykułMłodzicy ŚKPR-u lepsi od lidera