Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzicy ŚKPR-u lepsi od lidera

Młodzicy ŚKPR-u lepsi od lidera

0

Dwa mecze rozegrały w mijającym tygodniu młodzieżowe zespoły ŚKPR-u Świdnica. Kapitalnie spisali się młodzicy trenera Wiesława Iwanio, którzy po dramatycznym spotkaniu wygrali z niepokonaną dotąd Dziewiątką Legnica!

ŚKPR

Mecz z Dziewiątką otworzył rundę rewanżową. Na półmetku legniczanie mieli na koncie komplet siedmiu zwycięstw i byli faworytem starcia z czwartym w tabeli ŚKPR-em. Tyle tylko, że młodzi świdniczanie nie zamierzali oddawać punktów bez walki, mieli świadomość, że wygrana da im realną szansę na włączenie się do walki o drugie miejsce, premiowane awansem do rozgrywek centralnych.

Pierwszą bramkę rzucili goście, ale potem inicjatywę przejął ŚKPR. Szare Wilki odskoczyły na trzy bramki, ale mały przestój pod koniec pierwszej połowy sprawił, że do przerwy był remis 14:14. W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na dziewięć minut przed końcem Dziewiątka prowadziła 23:20, ale ŚKPR poderwał się do walki. Zespół pociągnął Maciej Fiłonowicz, który w kilka minut rzucił cztery gole. Decydujące dwa ciosy zadał kołowy Norbert Bal i sensacja stała się faktem – ŚKPR wygrał 28:27! – Zagraliśmy świetny mecz, nasz zespół wraca do gry o dwa premiowane awansem miejsca i zapowiada walkę do końca – podsumowuje trener Iwanio.

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 28:27 (14:14)
ŚKPR: Korbut – Bal 6, Pietraszek 6, Fiłonowicz 5, Kryśpiak 5, Stadnik 4, Wojewodzic 2, Wieczorek, Łach, Piątkowski, Mleko, Szczepański

Nieco gorzej spisali się chłopcy trenera Ryszarda Pietrzykowskiego, którzy ulegli we Wrocławiu Śląskowi 18:24 (6:16). – Śląsk zaskoczył nas w pierwszej połowie. Chłopcy zagrali słabiej i przegrywali dziesięcioma bramkami. To zadecydowało o naszej przegranej – ocenił Pietrzykowski.

Druga połowa w wykonaniu młodego ŚKPR-u była zdecydowanie lepsza. Świdniczanie napędzili gospodarzom sporo strachu, kiedy na jedenaście minut przed końcową syreną zbliżyli się na cztery bramki (13:17). Śląsk nie dał sobie jednak odebrać wygranej i wygrał ostatecznie 24:18.

Śląsk Wrocław – ŚKPR Świdnica 24:18 (16:6)
ŚKPR: Karpiński, Mirga – Zelek 5, Kaczmarek 5, Gołembiowski 4, Barcik 2, Krawczyk 1, Kieruńczak 1, Supran, Stadnik, Miśkiewicz, Kalousek

Poprzedni artykułTwórczość świdniczan w „Pomostach”
Następny artykułIndyjska podróż: Spotkanie z wielką gwiazdą