Strona główna Sport Piłka nożna Turniej w czeskim Jaromerze pod dyktando chłopców z Polonii-Stali

Turniej w czeskim Jaromerze pod dyktando chłopców z Polonii-Stali

0

Wielkim sukcesem piłkarzy Polonii-Stali Świdnica zakończył się turniej w czeskim Jaromerze dla zawodników z rocznika 2006. Chłopcy trenera Przemysława Malczyka w wielkim stylu wygrali silnie obsadzony turniej u naszych południowych sąsiadów.

 2006

Po pierwszym meczu, który zakończył się remisem 2:2, wszyscy zaczęli się martwić i zastanawiać nad szansami naszych chłopaków. Na szczęście nie trzeba było długo czekać na lepsze wyniki. Drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem Polonistów 5:2 i tak już „pojechaliśmy” do końca turnieju. Kolejne mecze, kolejne zwycięstwa: 5:4, 1:0, półfinał 3:2 i finał okazał się druzgocący dla przeciwnika, który zakończył się wynikiem 5:0 dla Polonii-Stali. Najliczniejsza i chyba najlepiej zorganizowana grupa kibiców – rodzice biało-zielonych – gorąco dopingowali swoje dzieci. Przyniosło to efekt w postaci zwycięstwa w całym turnieju. Ponadto nasz podopieczny Patryk Taratuta otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju, a Jakub Safian strzelił dla Polonii-Stali najwięcej bramek (11), niestety zabrakło kilku do zdobycia nagrody dla najlepszego strzelca na rzecz kolegi z Czech – komentuje jeden z rodziców zawodników ze Świdnicy Marcin Safian.

Skład Polonii-Stali: Piotr Widła – bramkarz, Filip Dadas, Mateusz Duda, Oskar Cybruch, Hubert Lipinski, Patryk Paliński, Jakub Safian, Allan Sauter, Maciek Stańczak, Patryk Taratuta. Trener: Przemysław Malczyk.

Poprzedni artykułJudocy AKS-u błysnęli formą [FOTO]
Następny artykułMłodzież ŚKPR-u walczyła ze zmiennym szczęściem