Strona główna Sport Inne Judocy AKS-u błysnęli formą

Judocy AKS-u błysnęli formą [FOTO]

0

Zawodnicy AKS-u Strzegom z powodzeniem wystartowali w Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w judo, które odbyły się w sobotę, 28 listopada w Krakowie. W reprezentacji Dolnego Śląska oprócz strzegomian znaleźli się także fighterzy Bielika Bielany Wrocławskie, WKS-u Śląsk Wrocław, MaKo Wrocław oraz Juvenii Wrocław.

6

Nasza kadra wywalczyła drugie miejsce w kategorii kobiet i trzecie w klasyfikacji mężczyzn. Zawodnicy AKS-u Strzegom: Hanna Fedyczkowska, Antoni Wojtasik, Bartosz Duszak, a także Dawid Hypta zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i mieli duży wkład w sukces dolnośląskiej reprezentacji. Strzegomianie pokonali w swoich walkach faworytów imprezy, jak choćby Antoni Wojtasik, który okazał się lepszy od aktualnego mistrza Polski – zawodnika Czarnych Bytom. Uzyskanie wyniki były też miłą niespodzianką dla trenerów strzegomskiego AKS-u. Wylany pot na treningach i mnóstwo wyrzeczeń przełożyło się na tak wspaniały sukces reprezentacji Dolnego Śląska przy współudziale judoków ze Strzegomia. Ten sukces pokazuje, że strzegomskie judo ma się bardzo dobrze i mocno zaznacza swoją pozycję na mapie Polski. Dobre występy w Krakowie spowodowały, że nasi zawodnicy zostali powołani do kadry naszego województwa na Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek.

Tego samego dnia czterech zawodników AKS-u wystartowało w turnieju dzieci w czeskim Trutnovie. Strzegomianie stoczyli kilka dobrych walk z przedstawicielami Czech, Niemiec i Słowacji. Ostatecznie złoty medal zdobyła Aleksandra Sypko, na drugim miejscu uplasował się Gracjan Poterała, a na trzecim Marcin Wojtków. Miłosz Pietkiewicz walczył dzielnie zajmując siódmą pozycję.

Dzień później podczas Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa, sekcję judo AKS-u Strzegom reprezentowało 12 zawodników w kategorii dzieci i dzieci starszych. W imprezie wystartowało w sumie 395 zawodników z 25 klubów z Polski i 2 klubów z Czech. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zaznaczając swą obecność i uzyskując bardzo dobre wyniki sportowe. W swoich kategoriach wagowych i wiekowych pierwsze miejsca zajęli: Michał Molis, Katarzyna Góra, Michał Koguciuk, Aleksandra Sypko i Gracjan Poterała. Druga pozycja przypadła w udziale Miłoszowi Pietkiewiczowi, a trzecie lokaty wywalczyli: Dariusz Kuś, Kornelia Jeziorska, Dorota Rogińska oraz Jakub Mulka. Czwarte miejsca w swoich kategoriach wagowych i wiekowych zajęli Mateusz Pakla i Michał Hałajec.

Poprzedni artykułAlchemicy sięgają po Fredrę
Następny artykułTurniej w czeskim Jaromerze pod dyktando chłopców z Polonii-Stali