Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze zagrali dla chorej Julii

Piłkarze zagrali dla chorej Julii [FOTO]

0

Nie po raz pierwszy Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” zorganizowała charytatywną imprezę piłkarską, z której dochód przeznaczony zostanie dla najbardziej potrzebujących. Tym razem organizatorzy postanowili pomóc ciężko chorej mieszkance Żarowa – Julii Malik.

DSC_0971

Dziewczynka cierpi na rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmanna, który cechuje się bardzo słabą równowagą, napadami padaczki i brakiem mowy. Julia już do końca życia musi być rehabilitowana. Uczęszcza na zajęcia logopedyczne, integrację sensoryczną i turnusy rehabilitacyjne, co wiąże się z dodatkowymi kosztami finansowymi. Aby pomóc rodzicom i dziewczynce w walce z chorobą środowisko piłkarskie postanowiło zorganizować charytatywny turniej – tłumaczy Wiesław Żurek, prezes Fundacji „Łączy nas Football”.

Zmagania piłkarskie odbyły się w niedzielne popołudnie w hali na osiedlu Zawiszów. Na starcie zawodów stanęło osiem zespołów z powiatu świdnickiego wspieranych lokalnymi samorządowcami. Wynik był tego dnia sprawą drugorzędną, ale trzeba przyznać, że zawodnicy swoją grą sprawili wiele radości przybyłym kibicom. Na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze Victorii Świebodzice, którzy w finale pokonali Zjednoczonych Żarów. W meczu o trzecie miejsce AKS Strzegom pokonał po rzutach karnych Polonię-Stal II Świdnica. Poza czołową czwórką uplasowały się drużyny LKS-u Gola Świdnicka, LKS-u Bystrzyca Górna, Karoliny Jaworzyna Śląska i Gromu Witków. Królem strzelców został Maciej Bielski (Zjednoczeni), najlepszym bramkarzem wybrano Marcina Hruszowca (Zjednoczeni), a MVP turnieju Agnieszkę Sudoł (AKS).

W trakcie imprezy zebrano na rzecz sześcioletniej Julii ponad 3 tysiące złotych.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułUśpione konta Twoich Najbliższych
Następny artykułMundurowi nie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?