Strona główna Bez kategorii Mundurowi nie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

Mundurowi nie zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?

40

Czy strażaków i policjantów nie będzie na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Takiego scenariusza nie wyklucza Dziennik Gazeta Prawna, a poseł PiS Stanisław Pięta pisze o zwolnieniach ze służby. Komendanci powiatowi policji i straży pożarnej w Świdnicy zgodnie mówią, że żadnych rozporządzeń nie otrzymali.

WOSP 9

Zdjęcie archiwalne

Jak przypomina Dziennika Gazeta Prawna, Jerzy Owsiak od lat był krytykowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wczoraj na Twitterze poseł tej partii Stanisław Pięta na Twitterze napisał jednoznacznie: „Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby”.

Na chwilę obecną najważniejsze dla nas jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom tego wydarzenia i na tym zadaniu będziemy się koncentrować. Nie otrzymaliśmy żadnych dyspozycji co do udziału w innym zakresie Finału WOŚP – mówi Krzysztof Niziołek, komendant powiatowy policji w Świdnicy. We wszystkich poprzednich finałach policja prowadziła specjalne szkolenia dla wolontariuszy, a w samym finale brała udział maskotka policyjna Komisarz Lew. Policjanci pojawiali się także z radiowozami i motocyklami, przy których można było sobie zrobić zdjęcie. Podobnie angażowali się strażacy. Wśród atrakcji były pokazy sprzętu, a także umiejętności. – Dla mnie to kwestia zupełnie nowa – mówi komendant powiatowy straży pożarnej Tomasz Szuszwalak, pytany, czy strażacy nie wezmą udziału w tegorocznym WOŚP. – Wielokrotnie organizacje pozarządowe zwracały się do nas z prośbami o udział w różnych akcjach. W tej konkretnej sprawie nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów służbowych. 

Komendant Szuszwalak dodaje, że nawet jeśli służby mundurowe nie będą mogły brać udziału w finale WOŚP, każdy strażak ma prawo w czasie wolnym robić to, co uważa za słuszne, pamiętając o zachowaniu godności i szacunku dla munduru.

10 stycznia WOŚP zagra po raz 24. Datki będą zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

/asz/

Poprzedni artykułPiłkarze zagrali dla chorej Julii [FOTO]
Następny artykułPijany doprowadził do zderzenia