Strona główna Bez kategorii Paczki dla najuboższych

Paczki dla najuboższych

1

Karty do Banku Żywności, pomoc w zakresie dożywiania, paczki żywnościowe dla osób oraz rodzin i dzieci z centrów profilaktyczno-sportowych, zakup opału – to tylko jedne z wielu form świątecznego wsparcia dla podopiecznych korzystających na co dzień z pomocy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w gminie Świdnica.

Paczki dla podopiecznych GOPS

– Przez cały rok proponujemy naszym podopiecznym różnorodne formy pomocy. Tylko w ostatnim miesiącu tego roku ośrodek wypłacił dla 60 rodzin zasiłki celowe na zakup żywności na kwotę 7400 złotych oraz wsparł 70 rodzin paczkami żywnościowymi na kwotę 8400 złotych. Do Banku Żywności w Świdnicy wydano dla 282 rodzin karty żywnościowe. Łącznie pomocą żywnościową w okresie przedświątecznym objęto 522 rodziny. Mamy nadzieję, że przy wigilijnym stole nie zabraknie nikomu żywności i tradycyjnych potraw – mówi Ewa Burdek, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy

 Oprócz pomocy żywnościowej Ośrodek wsparł 84 rodziny pomocą na zakup opału na kwotę 20.138 złotych. Wprawdzie pogoda sprzyja, ale większość mieszkańców gminy ma tradycyjne ogrzewanie węglowe, stąd pomoc na ten cel była niezbędna – dodaje kierowniczka GOPS.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułCzternastoletni piłkarze w Witoszowie Dolnym
Następny artykułKolęda w sportowym wykonaniu [FOTO]