Strona główna Bez kategorii Montują nowe przystanki

Montują nowe przystanki [FOTO]

4

Ma być wygodniej i ładniej. Rozpoczął się montaż nowych wiat na kilku przystankach w Świdnicy.

przystanek (1)

Montaż wiaty na placu Grunwaldzkim

Do końca roku, m.in. po zakończeniu inwestycji drogowych w mieście (przy ul. Sikorskiego, Zamenhofa), wiaty zostaną zamontowane na pl. Grunwaldzkim (po obu stronach) i  ul. Zamenhofa – okolice Intermarche/Kaufland oraz w nowych miejscach:   na al. Niepodległości,  ul. Stefana Wyszyńskiego,  ul. Sikorskiego,  ul. E. Plater.

Są to wiaty o wysokim standardzie, wyposażone we wiatrołap, podświetlane, zaopatrzone w kosze na śmieci z daszkiem oraz przyjazne tablice rozkładowe. Koszt ich zakupu wraz z montażem i oznakowaniem wynosi 281 tys. zł.

Ze względu na zły stan techniczny część wiat nie nadawała się już do dalszego użytku, nie we wszystkich miejscach pasażerowie mieli zapewnioną należytą ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi. Wiaty pojawią się także w nowych lokalizacjach m. in. przy ul. Wyszyńskiego. Mają one poprawić estetykę i funkcjonalność przystanków.

W 2015 roku przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych, poprawiających jakość i wygląd wiat w mieście. Osiemnaście z nich zostało pomalowanych, dwie wyposażono w ławki, wstawiono trzydzieści sześć wybitych szyb.

/UM, opr. red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułKolejne dzieci uczą się zdrowo jeść
Następny artykułŁatwo nie będzie…