Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Kolejne dzieci uczą się zdrowo jeść

Kolejne dzieci uczą się zdrowo jeść

0

Po uczniach ze świdnickiej 105-tki także dzieci z Witoszowa Dolnego szukały pod okiem fachowców zdrowych i smacznych zamienników potraw fast food.

Warsztaty zdrowe żywienie

Warsztaty dla uczniów IV klasy zostały zorganizowane w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Świdnicy, a poprowadzili je dla naszych uczniów starsi koledzy z Technikum Hotelarsko-Turystycznego w Świdnicy, pod kierownictwem  Ewy Rudownik – nauczyciela zawodu. – Uczniowie podzieleni na kilka zespołów pracowali w kuchni szykując pyszne, zdrowe przekąski: pieczone ziemniaczki, sosy salsa i czosnkowy, sok marchwiowo-jabłkowy i lemoniadę. Profesjonalne stroje do pracy w kuchni dodawały dzieciom animuszu, a współpraca z uczniami drugiej klasy technikum układała się doskonale. Młodzi adepci sztuki gastronomii wykazali się nie tylko umiejętnościami zawodowymi, ale też pedagogicznymi. W jadalni uczniowie uczyli się sztuki składania serwetek i nakrywania do stołu, co z pewnością docenią już wkrótce podczas świątecznych przygotowań – mówi dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik.

Dzieci dowiedziały się ponadto, jak dużo cukru zawierają popularne wśród najmłodszych napoje butelkowe różnych marek. Nauczyły się przeliczać zawartość cukru podawanego na etykietach produktów na łyżeczki. Od tej pory będą bardziej świadomie dokonywać wyboru napojów, tak by nie cierpiało na tym ich zdrowie. Zadanie to było przy okazji praktyczną, niecodzienną lekcją matematyki.

Pobyt w obiekcie hotelarskim stał się również doskonałą okazją do wykorzystania w sposób praktyczny wiedzy zdobytej na ostatnich lekcjach języka angielskiego. Wychowawczyni Dorota Nowakowska (nauczyciel języka angielskiego) przygotowała dla swoich uczniów zajęcia w grupach polegające na opisaniu pokojów o różnym standardzie. Uczniowie tworzyli opisy wcześniej obejrzanych pokojów, a najlepsza praca jednej z grup została nagrodzona.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułKolędy jak w dawnych wiekach [ZAPROSZENIE]
Następny artykułMontują nowe przystanki [FOTO]